Château de Champ-Renard - Le Bo Bo, Beaujolais Villages, Blanc 2016

Svěří a ovocné Chardonnay z apelace Beaujolais s výraznou chutí a vůní citrónu a grapefruitu, ideální k pokrmům z ryb

Přímo v srdci Beujolais najdete Château de Champ-Renard, kde tradice vinohradnictví sahá až do roku 1765. Le Bo Bo je bílé víno vyrobené z 100% Chardonnay, osvěžující a příjemná chuť i vůně citrusového ovoce, doprovázená jemnou mandlí, doprovázená lehkou a příjemnou dochutí. Kombinace svěžesti, respektu k ovocnému aroma a intenzitě chuti si získá vaši přízeň nejen jako doprovod k pokrmům z ryb a světlých mas.

Můžeme doručit do:
30.11.2020
do 3 dnů
399 Kč / ks 330 Kč bez DPH
Kategorie: BÍLÁ VÍNA Z FRANCIE
REGION: Francie, Beaujolais
APELACE: AOC Beaujolais Villages
ODRŮDA: 100% Chardonnay
ROČNÍK: 2016
Beaujolais Blanc - Château Champ Renard
POSLEDNÍ LÁHVE

BARVA:  Zlatá zářivá barva s odlesky zlaté

AROMA:  Svěží, ovocné, jemné aroma mandlí, intenzivní vůně citronů a výrazný grapefruit

CHUŤ:  Osvěžující, plná a bohatá chuť citronů a grapefruitů, šťavnaté, jemné, známky mandlí, lehké tělo s dobrou intenzitou a dlouhou persistencí.

ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ:  Pěstováno dle zásad integrovaného zemědcělství, pouze ruční sklizeň, použití třídících stolů, fermentace v nerezových nádržích, použití vybraných kvasinek, stáčení, přímé lisování, zrání v nerezových nádržích, lehká filtrace 

DOPORUČENÉ POKRMY:  Aperitiv, Tapas, mořské plody, krevety, grilované ryby, kozí sýry

TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ:  8°C-10°C

DOPORUČENÁ SPOTŘEBA:  2016-2020

OBSAH ALKOHOLU:  12,5% 

OBJEM LÁHVE:  0,75 l 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
logo-vignerons-independants
Château de Champ-Renard
Vinařství Château de Champ-Renard je situováno 40 km severovýchodně od Lyonu ve vesnici Blacé, vklíněné do svahů s vihohrady v přímo v srdci Beaujolais. Zámek Champ-Renard je zmiňován už ve feudální epoše. Marquis d’Espinay de Laye se v roce 1765 rozhodl transformovat zámek a okolní parcely na vinařský podnik. A v této době byly také středověké podzemní místnosti přestavěny na vinné sklepy.

V roce 2014 koupili usedlost Denis Garnier a Fabienne Vilain a započali s celkovou rekonstrukcí zámku, aby z něj vytvořili své rodinné sídlo a vrátili zámku jeho nádheru a pestrý život. 

Respekt k biologickému životu v půdě, k obdělávání půdy a vinné révy, ruční sklizeň při naprosté zralosti hroznů, rozumný boj proti nemocem a škůdcům ve vinici - to jsou praktiky, používané pro získání velmi kvalitních hroznů a zejména vynikajích vín vinařství.

Doména získala certifikát Terra Vitis, což je vysoce uznávaná certifikace Ministerstva zemědělství za přínosy pro životní prostředí. 

Zásadní roli hrají pro vinařství tradice a znalosti, předávané z pokolení na pokolení. Výroba vína probíhá v tradičním vinném sklepě ve velkých sudech. Hrozny jsou sklízeny a přepravovány s velikou pečlivostí, aby si zachovaly svoji bohatost extraktu a výraz terroiru. Veškeré výrobní procesy ve vinném sklepě jsou řízeny, kontrolovány a podléhají optimální zpětné vysledovatelnosti.

Kontaktní informace:
Adresa:
132 route de Champrenard, 69460 Blacé, France
Email: champrenard@yahoo.fr
Web: http://www.chateaudechamprenard