Château de Champ-Renard - Bourgogne, Blanc 2016

Přímo v srdci Beaujolais najdete Château de Champ-Renard, kde tradice vinohradnictví sahá až do roku 1765. Při výrobě tohoto 100% Chardonnay byly využity všechny klasické burgundské techniky - zrání vína na kvasničných kalech s častým promícháváním, tzv "battonage" a zrání vína v nových i použitých dubových sudech. Díky těmto technikám víno získalo velmi expresivní vůni broskví, zimolezu, vanilky a máslových croissantů, v chuti je bohaté, plné, se stopami broskví a mandlových koláčů s velmi dobrou intenzitou a dlouhým ovocným závěrem. Doporučujeme k sofistikovaným pokrmům z ryb a drůbežího masa s omáčkou, zeleninovým pokrmům se sýrem nebo ke zrajícím sýrům.

Můžeme doručit do:
21.4.2021
do 3 dnů
459 Kč / ks
Kategorie: VÍNA Z BEAUJOLAIS
REGION: Francie, Bourgogne
APELACE: AOC Bourgogne
ODRŮDA: 100% Chardonnay
ROČNÍK: 2016

BARVA:  Zlatožlutá barva, zářivá, s odlesky zlaté

AROMA:  Expresivní, ovocné, jemná vůně zimolezu, výrazné aroma broskve a peckovitých světlých plodů, jemná vanilka a delikátní vůně dřeva

CHUŤ: Elegantní, plná a bohatá chuť, kulaté na patře, známky bílých plodů, jemná vanilka, atraktivní chuť rozpuštěného másla, strukturované tělo s dobrou intenzitou a dlouhým závěrem

ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ:  Pěstováno dle zásad integrovaného zemědcělství, pouze ruční sklizeň, použití třídících stolů, fermentace v nerezových nádržích, klasická vinifikace, časté promíchávání kvasničných kalů, přímé lisování, zrání v nových dubových sudech, zrání v dubových sudech po jednom víně, lehká filtrace, zrání na kvasničných kalech  

OCENĚNÍ A MEDAILE:
Guide Gilbert et Gaillard 2018 : Médaille d'or, 86/100
1001 dégustations 2019 : 1 points
 

DOPORUČENÉ POKRMY:  Tepelně zpracované výraznější zeleninové pokrmy, ryby nebo světlá masa s bílou omáčkou, výrazné zrající sýry

TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ:  12°C-14°C

DOPORUČENÁ SPOTŘEBA:  2017-2023

OBSAH ALKOHOLU:  12,5%

OBJEM LÁHVE:  0,75 l

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
logo-vignerons-independants
Château de Champ-Renard
Vinařství Château de Champ-Renard je situováno 40 km severovýchodně od Lyonu ve vesnici Blacé, vklíněné do svahů s vihohrady v přímo v srdci Beaujolais. Zámek Champ-Renard je zmiňován už ve feudální epoše. Marquis d’Espinay de Laye se v roce 1765 rozhodl transformovat zámek a okolní parcely na vinařský podnik. A v této době byly také středověké podzemní místnosti přestavěny na vinné sklepy.

V roce 2014 koupili usedlost Denis Garnier a Fabienne Vilain a započali s celkovou rekonstrukcí zámku, aby z něj vytvořili své rodinné sídlo a vrátili zámku jeho nádheru a pestrý život. 

Respekt k biologickému životu v půdě, k obdělávání půdy a vinné révy, ruční sklizeň při naprosté zralosti hroznů, rozumný boj proti nemocem a škůdcům ve vinici - to jsou praktiky, používané pro získání velmi kvalitních hroznů a zejména vynikajích vín vinařství.

Doména získala certifikát Terra Vitis, což je vysoce uznávaná certifikace Ministerstva zemědělství za přínosy pro životní prostředí. 

Zásadní roli hrají pro vinařství tradice a znalosti, předávané z pokolení na pokolení. Výroba vína probíhá v tradičním vinném sklepě ve velkých sudech. Hrozny jsou sklízeny a přepravovány s velikou pečlivostí, aby si zachovaly svoji bohatost extraktu a výraz terroiru. Veškeré výrobní procesy ve vinném sklepě jsou řízeny, kontrolovány a podléhají optimální zpětné vysledovatelnosti.

Kontaktní informace:
Adresa:
132 route de Champrenard, 69460 Blacé, France
Email: champrenard@yahoo.fr
Web: http://www.chateaudechamprenard