Neohodnoceno

Château Tour de Calens - Graves, Rouge 2014

Harmonické a ušlechtilé bordeaux z AOC Graves s vůní koření a pazourku s hedvábnými sametovými taniny

Zástupce levého břehu řeky Gironde v Bordeaux Château Tour de Calens bylo založeno v roce 1987 rodinou Doublet, jejíž vinařská tradice sahá už do 18.století. V tomto jedinečném cuvée intenzivní granátové barvy se snoubí elegantní aroma třešní, švestek a černých plodů Cabernetu Sauvignon s půvabem Merlotu: v bohaté, harmonické chuti doprovázené hedvábnými taniny a dlouhým závěrem najdeme střípky terroiru umocněné zráním ve francouzských dubových sudech typu barrique. Ideální společník k červeným (grilovaným masům), zvěřině nebo jehněčímu. Nechte se zlákat!

do 4 týdnů
465 Kč / ks 384 Kč bez DPH
Kategorie: Internetový obchod s vínem
REGION: Francie, Bordeaux
APELACE: AOC Graves
ODRŮDA: 80% Cabernet Sauvignon, 20% Merlot
ROČNÍK: 2014

BARVA:  Intenzivní granátová barva, třešňové odlesky

AROMA:  Elegantní, ušlechtilé aroma kompotovaného ovoce, vůně černých plodů, sušených švestek, lékořice, kůže, dřeva a pazourku

CHUŤ:  Harmonická, ušlechtilá, olejnatá chuť se známkami černých plodů, koření a dřeva, hedvábné kulaté taniny, strukturované tělo, dobrá intenzita, dlouhá dochuť

ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ:  Konvenční pěstování, mechanická sklizeň, úplné odzrnění, fermentace v termoregulačních nerezových nádobách, lisování, malolaktické kvašení, zrání v nových barriqových sudech, scelování, lehká filtrace, tradiční korková zátka

OCENĚNÍ A MEDAILE:

Soutěž vín nezávislých vinařů Francie 2017: stříbrná medaile

DOPORUČENÉ POKRMY:  Červená masa, červená grilovaná masa, jehněčí žebra, bílá grilovaná masa, srstnatá zvěřina

TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ:  18°C

DOPORUČENÁ SPOTŘEBA:  2017-2027

OBSAH ALKOHOLU:  12%

OBJEM LÁHVE:  0,75 l

logo vignerons independants pro eshoptour de calens

Château Tour de Calens

Vinařství Château de Calens se nachází na jihu vinařské oblasti Bordeaux, na levém břehu řeky Garonny. Věž usedlosti je již zdaleka viditelná v oblasti místních vinohradů a připomíná zvonici. Vinařství hospodaří na 10 ha viničních parcel, které jsou tvořeny hlubokým štěrkem a šedými písky. Usedlost je ve vlasnictví rodiny Doublet od roku 1987 a tato tradice jim umožňuje vyrábět  komplexní, elegantní a ovocná červená, bílá a šumivá vína s výrazem terroiru.

Červená vína, vyráběná v apelaci Graves s ušlechtilostí dobře zralých hroznů z Cabernetu Sauvignon (75% podíl v červených vínech) jsou vysoce koncentrovaná a elegantní.

Bílá vína, vyráběná v apelaci Graves vyjadřují perfektní harmonii mezi odrůdami Sémillon a Sauvignon Blanc a dávají velmi rafinovaná vína. Jejich zrání v barriquových sudech jim dodává komplexitu a bohatost odrůdy Sémillon v terroiru Graves.

Několik hlav vinné révy je ponecháno pro výjimečné pozdní sběry, vyráběné pod značkou apelace Graves Supérieures a dává zlaté sladké víno s bohatou paletou zavařovaného ovoce.

Kontaktní informace:
Adresa: RN113, 33640 Beautiran, France
Email:
Web: