Domaine des Coutures Crémant de Loire Blanc

Vinařství Domaine des Coutures v apelaci Saumur v údolí řeky Loiry se již 6 generací řadí k těm, kteří řadí kvalitu na nejvyšší příčku a tento šumivý Crémant de Loire je toho důkazem. Byl vyroben ze 70% Cheninu Blanc a 30% Cabernetu franc a zrál 9 měsíců v láhvi před degoržováním. Je energický, osvěžující, s chutí a vůní bílých broskví, pomela a mandlí - velmi jemné bublinky jej činí elegantním a lahodným. Doporučujeme k zeleninovým salátům, ovocným nebo čokoládovým dezertům nebo jako aperitiv.

Můžeme doručit do:
4.3.2021
do 3 dnů
339 Kč –10 % 305 Kč / ks 252 Kč bez DPH
Kategorie: VÍNA Z ÚDOLÍ LOIRY
REGION: Francie, Vallée de la Loire
APELACE: AOC Crémant de Loire
ODRŮDA: 70% Chenin, 30% Cabernet Franc
ROČNÍK: směs ročníků
Šumivé víno z Loiry
Akce
339 Kč –10 %

BARVAKřišťálově zlatá barva

AROMA: Vůně bílého ovoce a jemné mandlové aroma

CHUŤ: Elegantní a bohatá, bílé ovoce.

ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ: Pěstováno dle zásad integrovaného zemědělství, ruční sklizeň do malých bedýnek, tradiční metoda druhotné fermentace v lahvi

DOPORUČENÉ POKRMY: Aperitiv, ryby a plody moře, ovocné a čokoládové dezerty, světlá masa, zeleninové saláty

TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ: 8° - 10°

DOPORUČENÁ SPOTŘEBA: 202-2022

OBSAH ALKOHOLU: 12,5%

OBJEM LÁHVE: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

logo-vignerons-independants

Domaine des Coutures 

Vinařství Domaine des Coutures se nachází v srdci přírodního parku Loire-Anjou-Touraine, tj. v centru apelace Saumur-Champigny na břehu Loiry.  Historie vinařství, to je celá sága o rodině, jejíž vášní je vinná réva. Půda, vinice a víno jsou rodinné pilíře už 6 generací. 

Vincent Nicolas vystudoval vysokou školu zemědělskou a poté, co několik let pracoval pro různě veliké společnosti, rozhodl se vrátit do svého rodiště a vyrábět vlastní víno. A zde začíná nová stránka historie Domaine des Coutures.

Vinařství dnes obhospodařuje 15 ha v blízkosti vinařské vesnice Turquant. Viniční parcely jsou v apelaci “Saumur-Champigny” a těží ze své výjimečné geografické polohy - jsou chráněny lesíkem Fontevraud a řekou Loirou, mají vynikající slunečnou polohu a velmi příznivé klimatické podmínky.

Byli to Římané, kdo dal jméno “Champigny”, neboli “champ de feu” (ohnivé pole) tomuto specifickému terroiru pro svůj obdivuhodný mikroklimat. Ale nejen minulost, také současnost ocenila tento jedinečný terroir - právě vinice v Saumur-Champigny byly vybrány, aby reprezentovaly region údolí Loiry na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. 

Terroir je tvořen velmi záhřevnou jílovito-vápenitou půdou na skalách z vyvřelého tufu, který dobře absorbuje zimní srážky a využívá je v letním období. Profilační odrůdou našeho vinařství je Cabernet Franc.

Kontaktní informace:
Adresa:
53 Rue des Martyrs, 49730 TURQUANT, France
Email: contact@domaine-des-coutures.com
Web: http://www.domaine-des-coutures.com