DÁRKOVÝ SET - Crémant de Loire + 2 skleničky

Elegantní suché šumivé víno z údolí řeky Loiry z uznávaného vinařství v apelaci Saumur v údolí řeky Loiry, vyrobené ze směsi odrůd Chenin Blanc a Cabernet Franc se svou jemností a výrazem může směle soutěžit se svými známějšími kolegy z oblasti Champagne. Chuť je svěží, ovocná, s příchutí chlebové střídky se záplavou tisíců delikátních velmi jemných bublinek. Darujte ódu na radost z Loiry - dokonalý zážitek za skvělou cenu.  Dodáváme spolu se stylovými skleničkami a v papírové krabičce v přírodním stylu.
 
Sada obsahuje:
2x Sklenička na šumivé víno s nápisem "Crémant"
1x Dárková krabice v přírodním stylu
Můžeme doručit do:
5.11.2020
do 3 dnů
560 Kč / ks 463 Kč bez DPH
Kategorie: DÁRKOVÁ BALENÍ VÍN
REGION: Francie, Vallée de la Loire
 

Vinařství Domaine des Coutures v apelaci Saumur v údolí řeky Loiry se již 6 generací řadí k těm, kdo s láskou, vášní a špetkou bláznovství řadí kvalitu na nejvyšší příčku.  Tento Crémant de Loire byl vyroben ze 70% Cheninu Blanc a 30% Cabernetu franc. Je osvěžující, s chutí a vůní bílého ovoce a mandlí, velmi jemné bublinky jej činí elegantním a jemným. Doporučujeme k zeleninovým salátům, ovocným nebo čokoládovým dezertům nebo jako aperitiv.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

logo-vignerons-independants

Domaine des Coutures 

Vinařství Domaine des Coutures se nachází v srdci přírodního parku Loire-Anjou-Touraine, tj. v centru apelace Saumur-Champigny na břehu Loiry.  Historie vinařství, to je celá sága o rodině, jejíž vášní je vinná réva. Půda, vinice a víno jsou rodinné pilíře už 6 generací. 

Vincent Nicolas vystudoval vysokou školu zemědělskou a poté, co několik let pracoval pro různě veliké společnosti, rozhodl se vrátit do svého rodiště a vyrábět vlastní víno. A zde začíná nová stránka historie Domaine des Coutures.

Vinařství dnes obhospodařuje 15 ha v blízkosti vinařské vesnice Turquant. Viniční parcely jsou v apelaci “Saumur-Champigny” a těží ze své výjimečné geografické polohy - jsou chráněny lesíkem Fontevraud a řekou Loirou, mají vynikající slunečnou polohu a velmi příznivé klimatické podmínky.

Byli to Římané, kdo dal jméno “Champigny”, neboli “champ de feu” (ohnivé pole) tomuto specifickému terroiru pro svůj obdivuhodný mikroklimat. Ale nejen minulost, také současnost ocenila tento jedinečný terroir - právě vinice v Saumur-Champigny byly vybrány, aby reprezentovaly region údolí Loiry na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. 

Terroir je tvořen velmi záhřevnou jílovito-vápenitou půdou na skalách z vyvřelého tufu, který dobře absorbuje zimní srážky a využívá je v letním období. Profilační odrůdou našeho vinařství je Cabernet Franc.

Kontaktní informace:
Adresa:
53 Rue des Martyrs, 49730 TURQUANT, France
Email: contact@domaine-des-coutures.com
Web: http://www.domaine-des-coutures.com