Neohodnoceno

Domaine Bechtold - Gewurtztraminer Silberberg, 2016

Typicky aromatický alsaský Gewürztraminer s intenzivní vůní a chutí citrusů a exotického ovoce

Nechte se svést výrazně aromatickým vínem Gewürztraminer z biodynamických vinic Domaine Bechtold z Dorlisheimu nedaleko Štrasburku. Pro kvašení vína byly použity výhradně přírodní kvasinky a víno zrálo několik týdnů na kalech. Tento způsob zpracování dává vínu přitažlivé aroma exotického ovoce, svěží citrusy a velmi dlouhou dochuť. Je skvělý k asijským specialitám, kořeněným pokrmům nebo k tučným sýrům s bílou plísní. 

do 4 týdnů
Značka: Domaine Bechtold
409 Kč / ks 338 Kč bez DPH
Kategorie: Internetový obchod s vínem
REGION: Francie, Alsace
APELACE: AOC Alsace
ODRŮDA: 100% Gewürtztraminer
ROČNÍK: 2016

BARVA:  Zlatá, čirá barva

AROMA:  Velmi aromatické, výrazná vůně citrusů

CHUŤ:  Výrazná, bohatá chuť exotického ovoce, náznaky citrusů, velmi dlouhá dochuť

ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ:  Vyrobeno dle zásad biologického zemědělství, certifikát AB pro biologické vinohradnictví, ruční sklizeň, fermentace v nerezových tancích, použití přírodních kvasinek, zrání v nerezových tancích, zrání na kalech

DOPORUČENÉ POKRMY:  Asijské speciality, tučné sýry s plísní na povrchu

TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ:  9° - 12°

DOPORUČENÁ SPOTŘEBA:  2017 až 2026

OBSAH ALKOHOLU:  13%

OBJEM LÁHVE:  0,75 l

 

logo vignerons independants pro eshopbechtVýsledek obrázku pro Domaine Bechtold

Domaine Bechtold

Vinařství Domaine Bechtold najdeme mezi kouzelnými vrcholky Couronne d'Or, vinařské oblasti, která hraničí se Štrasburkem. Vinnou révu tady pěstovali už staří Římané v 1.století n.l. Slínovito-vápenité půdy a výborné polohy svahů dávají vínům jejich specifický charakter.

Některé kopce jsou tak strmé, že pod nimi najdeme jen vrstvy spadaného kamení. Jean-Marie Bechtold obětoval mnoho energie, aby poznal a pochopil zvláštnosti svých 12 ha vinic - pozoroval půdu a rostliny a adaptoval způsoby hospodaření podle potřeb každé z parcel. 

Jeho posedlostí je snaha porozumět přírodě a vracet do ní to nejlepší, proto je Jean-Marie členem asociace Vignes Vivantes (Živoucí vinice) nebo Tyflo, jejichž cílem je propagovat vinohradnictví, které zcela respektuje životní prostředí. Jeho filozofijí je, že k révě je potřeba se chovat stejně jako k dítěti. Trpělivě, s porozuměním a pozorností. Od té doby, do praktikuje zásady biozemědělství, získává zdravé hrozny v plné zralosti. Ve sklepě praktikuje filozofii minimální intervence. Říká, že víno nepotřebuje vůbec nic ke svému vývoji, má v sobě všechny elementy, které mu umožní vyrůst ve velké víno. 

Emblémem vinařství je "Kocábka bláznů", obrázek rýnského autora Sébastiena Branda, pocházející z roku 1494, který se svou vizí bláznovství ve své době značně pobouřil své současníky.

A jaká je jeho motivace? Každým rokem má velkou radost z vinifikace perfektně zralých hroznů, které dávájí ideální hroznový mošt. Zajistit své rodině co nejlepší kvalitu života, díky úplnému zamezení použití chemických prostředků.

Kontaktní informace:
Adresa:
5 rue Jean Grüninger, 67520 Kirchheim, France
Email: domaine.bechtold@orange.fr
Web: http://bechtold.alsace