Neohodnoceno

Domaine Bechtold - Crémant d'Alsace Brut Nature

Tradiční oblíbený Crémant v BIO kvalitě s jemným hroznovým a květinovým aroma a vůní pivoněk.

Velmi oblíbené šumivé víno z Alsaska, proslulý Crémant d'Alsace z vinařství Domaine Bechtold, které již léta hospodaří s certifikátem biologického zemědělství. Toto velmi osvěžující jemně perlivé víno bylo vyrobeno kupáží  staré burgundské odrůdy Auxerrois a Chardonnay. Překvapí jemným květinovým aroma a zvláštní vůní pivoněk. Hodí se dobře jako aperitiv nebo k pokrmům z ryb, nebo pro jakoukoliv slavnostní příležitost.  

do 4 týdnů
Značka: Domaine Bechtold
492 Kč / ks 407 Kč bez DPH
Kategorie: Internetový obchod s vínem
REGION: Francie, Alsace
APELACE: AOC Crémant d'Alsace
ODRŮDA: 50% Auxerrois, 50% Chardonnay
ROČNÍK: směs ročníků

BARVA:  Zlatavá barva

AROMA:  Jemné, subtilní květinové aroma, vůně pivoněk

CHUŤ:  Velmi svěží, jemně perlivá, šťavnatá chuť čerstvých hroznů

ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ:  Pěstováno dle zásad biologického zemědělství, certifikát AB pro biologické víno, ruční sklizeň, fermentace v nerezových tancích, použití původních kvasinkových kultur, zrání vína v nerezových tancích

DOPORUČENÉ POKRMY:  Aperitiv, pokrmy z ryb

TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ:  10° - 12°

DOPORUČENÁ SPOTŘEBA:  2018-2019

OBSAH ALKOHOLU:  13%

OBJEM LÁHVE:  0,75 

logo vignerons independants pro eshopbechtVýsledek obrázku pro Domaine Bechtold

Domaine Bechtold

Vinařství Domaine Bechtold najdeme mezi kouzelnými vrcholky Couronne d'Or, vinařské oblasti, která hraničí se Štrasburkem. Vinnou révu tady pěstovali už staří Římané v 1.století n.l. Slínovito-vápenité půdy a výborné polohy svahů dávají vínům jejich specifický charakter.

Některé kopce jsou tak strmé, že pod nimi najdeme jen vrstvy spadaného kamení. Jean-Marie Bechtold obětoval mnoho energie, aby poznal a pochopil zvláštnosti svých 12 ha vinic - pozoroval půdu a rostliny a adaptoval způsoby hospodaření podle potřeb každé z parcel. 

Jeho posedlostí je snaha porozumět přírodě a vracet do ní to nejlepší, proto je Jean-Marie členem asociace Vignes Vivantes (Živoucí vinice) nebo Tyflo, jejichž cílem je propagovat vinohradnictví, které zcela respektuje životní prostředí. Jeho filozofijí je, že k révě je potřeba se chovat stejně jako k dítěti. Trpělivě, s porozuměním a pozorností. Od té doby, do praktikuje zásady biozemědělství, získává zdravé hrozny v plné zralosti. Ve sklepě praktikuje filozofii minimální intervence. Říká, že víno nepotřebuje vůbec nic ke svému vývoji, má v sobě všechny elementy, které mu umožní vyrůst ve velké víno. 

Emblémem vinařství je "Kocábka bláznů", obrázek rýnského autora Sébastiena Branda, pocházející z roku 1494, který se svou vizí bláznovství ve své době značně pobouřil své současníky.

A jaká je jeho motivace? Každým rokem má velkou radost z vinifikace perfektně zralých hroznů, které dávájí ideální hroznový mošt. Zajistit své rodině co nejlepší kvalitu života, díky úplnému zamezení použití chemických prostředků.

Kontaktní informace:
Adresa:
5 rue Jean Grüninger, 67520 Kirchheim, France
Email: domaine.bechtold@orange.fr
Web: http://bechtold.alsace