Neohodnoceno

Domaine Bechtold - Pinot Gris Grand Cru Engelberg, 2015

Rustikální Grand Cru Pinot Gris v BIO kvalitě s přitažlivou vůní karamelu a vanilky s minerální až slanou dochutí

Z alsaského vinařství Domaine Bechtold z Kirchheimu nedaleko Štrasburku můžete ochutnat toto překvapivě svěží Grand Cru z odrůdy Pinot Gris, plné okouzlujícího aroma pečených jablek, karamelu a vanilky. Pochází z jedinečné vinice Grand Cru Engelberg,  kterou bychom našli na velmi strmých svahích na slínovito-vápencovém podloží. Víno bylo vyrobeno pomocí výhradně přírodních kvasinek, metodou "sur lies" a zrálo v malých dubových barriqových sudech.

do 4 týdnů
Značka: Domaine Bechtold
599 Kč / ks 495 Kč bez DPH
Kategorie: Internetový obchod s vínem
REGION: Francie, Alsace
APELACE: AOC Alsace
ODRŮDA: 100% Pinot Gris
ROČNÍK: 2015

BARVA:  Zlatá čirá barva

AROMA:  Jemné aroma pečených jablek, karamelu a vanilky

CHUŤ:  Překvapivě svěží chuť s výraznou délkou a minerálně slaným závěrem

ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ:  Vyrobeno dle zásad biologického zemědělství, certifikát AB pro biologické vinohradnictví, ruční sklizeň, fermentace v nerezových tancích, použití přírodních kvasinkových kultur, malolaktické kvašení, zrání v dubových barriqových sudech po dvou vínech, zrání na kalech

DOPORUČENÉ POKRMY:  Smetanové omáčky, bílá masa, tučné ryby, grilovaná masa, sýry s bílou plísní

TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ:  10° - 12°

DOPORUČENÁ SPOTŘEBA:  2018-2021

OBSAH ALKOHOLU:  13%

OBJEM LÁHVE:  0,75 l

 

logo vignerons independants pro eshopbechtVýsledek obrázku pro Domaine Bechtold

Domaine Bechtold

Vinařství Domaine Bechtold najdeme mezi kouzelnými vrcholky Couronne d'Or, vinařské oblasti, která hraničí se Štrasburkem. Vinnou révu tady pěstovali už staří Římané v 1.století n.l. Slínovito-vápenité půdy a výborné polohy svahů dávají vínům jejich specifický charakter.

Některé kopce jsou tak strmé, že pod nimi najdeme jen vrstvy spadaného kamení. Jean-Marie Bechtold obětoval mnoho energie, aby poznal a pochopil zvláštnosti svých 12 ha vinic - pozoroval půdu a rostliny a adaptoval způsoby hospodaření podle potřeb každé z parcel. 

Jeho posedlostí je snaha porozumět přírodě a vracet do ní to nejlepší, proto je Jean-Marie členem asociace Vignes Vivantes (Živoucí vinice) nebo Tyflo, jejichž cílem je propagovat vinohradnictví, které zcela respektuje životní prostředí. Jeho filozofijí je, že k révě je potřeba se chovat stejně jako k dítěti. Trpělivě, s porozuměním a pozorností. Od té doby, do praktikuje zásady biozemědělství, získává zdravé hrozny v plné zralosti. Ve sklepě praktikuje filozofii minimální intervence. Říká, že víno nepotřebuje vůbec nic ke svému vývoji, má v sobě všechny elementy, které mu umožní vyrůst ve velké víno. 

Emblémem vinařství je "Kocábka bláznů", obrázek rýnského autora Sébastiena Branda, pocházející z roku 1494, který se svou vizí bláznovství ve své době značně pobouřil své současníky.

A jaká je jeho motivace? Každým rokem má velkou radost z vinifikace perfektně zralých hroznů, které dávájí ideální hroznový mošt. Zajistit své rodině co nejlepší kvalitu života, díky úplnému zamezení použití chemických prostředků.

Kontaktní informace:
Adresa:
5 rue Jean Grüninger, 67520 Kirchheim, France
Email: domaine.bechtold@orange.fr
Web: http://bechtold.alsace