Neohodnoceno

Domaine Bechtold - Pinot Gris Nature, 2018

Přírodní alsaské rosé z biodynamického vinařství s ovocnou šťavnatou chutí jahod a fialek 

Elegantní a šťavnaté rosé z biodynamického vinařství pana Bechtolda v alsaském Kirchheimu, které bylo vyrobeno jemnou macerací Pinotu Gris za pomoci přírodních kvasinek s minimálním použitím oxidu siřičitého. Svěží, strukturované víno, které zrálo v barriqových sudech, které mu dodaly plnost a jemnou vůni vanilky a karamelu.  

Můžeme doručit do:
6.4.2020
do 3 dnů
Značka: Domaine Bechtold
389 Kč –25 % 291 Kč / ks 240 Kč bez DPH
Kategorie: Francouzská vína
REGION: Francie, Alsace
APELACE: AOC Alsace
ODRŮDA: Pinot Noir, Pinot Gris
ROČNÍK: 2018
zoom 20180131155016.020 2961757324 5
Tip
389 Kč –25 %

BARVA:  Sytě růžová, jahodová

AROMA: Vůně jahod, červeného ovoce, granátové jablko

CHUŤ:  Elegantní, plná a šťavnatá chuť jahod, granátových jablek a fialek

ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ:  Vyrobeno dle zásad biodynamického vinařství, ruční sklizeň, částečné odzrnění, fermentace v nerezových tancích s termoregulací, sprchování matolinového kloubouku, zrání v malých dubových barikových sudech po dvou vínech, technická zátka

DOPORUČENÉ POKRMY:  Aperitiv

TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ:  8° - 10°

DOPORUČENÁ SPOTŘEBA:  2019-2021

OBSAH ALKOHOLU:  13%

OBJEM LÁHVE:  0,75 l

 

logo vignerons independants pro eshopbechtVýsledek obrázku pro Domaine Bechtold

Domaine Bechtold

Vinařství Domaine Bechtold najdeme mezi kouzelnými vrcholky Couronne d'Or, vinařské oblasti, která hraničí se Štrasburkem. Vinnou révu tady pěstovali už staří Římané v 1.století n.l. Slínovito-vápenité půdy a výborné polohy svahů dávají vínům jejich specifický charakter.

Některé kopce jsou tak strmé, že pod nimi najdeme jen vrstvy spadaného kamení. Jean-Marie Bechtold obětoval mnoho energie, aby poznal a pochopil zvláštnosti svých 12 ha vinic - pozoroval půdu a rostliny a adaptoval způsoby hospodaření podle potřeb každé z parcel. 

Jeho posedlostí je snaha porozumět přírodě a vracet do ní to nejlepší, proto je Jean-Marie členem asociace Vignes Vivantes (Živoucí vinice) nebo Tyflo, jejichž cílem je propagovat vinohradnictví, které zcela respektuje životní prostředí. Jeho filozofijí je, že k révě je potřeba se chovat stejně jako k dítěti. Trpělivě, s porozuměním a pozorností. Od té doby, do praktikuje zásady biozemědělství, získává zdravé hrozny v plné zralosti. Ve sklepě praktikuje filozofii minimální intervence. Říká, že víno nepotřebuje vůbec nic ke svému vývoji, má v sobě všechny elementy, které mu umožní vyrůst ve velké víno. 

Emblémem vinařství je "Kocábka bláznů", obrázek rýnského autora Sébastiena Branda, pocházející z roku 1494, který se svou vizí bláznovství ve své době značně pobouřil své současníky.

A jaká je jeho motivace? Každým rokem má velkou radost z vinifikace perfektně zralých hroznů, které dávájí ideální hroznový mošt. Zajistit své rodině co nejlepší kvalitu života, díky úplnému zamezení použití chemických prostředků.

Kontaktní informace:
Adresa:
5 rue Jean Grüninger, 67520 Kirchheim, France
Email: domaine.bechtold@orange.fr
Web: http://bechtold.alsace