Neohodnoceno

Domaine Coteaux des Margots - Cuvée Margot, 2016

Elegantní gamay z burgundského AOC Mâcon ze starých vinic,  skvělé k hovězímu nebo se zrajícími sýry

Ovocné a nevšední Gamay z vinařství Domaine Coteaux des Margots v jižním Burgundsku, ze samého srdce Mâconnais, zmíněné v prestižním Le Guide Hachette 2019. Hrozny pro výrobu tohoto jedinečného vína byly sbírány ručně z vinic, které byly osázeny už v 50.letech minulého století. Toto cuvée zraje v dubových sudech po dobu 11 měsíců. Ovocný buket Gamay je tak obohacen o ležérní aroma dřeva a kouře, pocházející ze sudu. Vyzkoušejte s uzeninami, se sýry s bílou plísní, jednoduchými grilovanými pokrmy nebo hovězím po burgundsku

 

do 4 týdnů
434 Kč / ks 359 Kč bez DPH
Kategorie: Internetový obchod s vínem
REGION: Francie, Bourgogne
APELACE: AOC Mâcon
ODRŮDA: 100% Gamay
ROČNÍK: 2016

BARVA:  Purpurová barva

AROMA:  Aroma dřeva, harmonická vůně

CHUŤ:  Elegantní, hedvábná chuť, jemné známky dřeva, strukturované tělo, dlouhá dochuť

ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ:  Pěstováno dle zásad integrovaného zemědělství, ruční sklizeň, klasická vinifikace, zrání ve velkých dubových sudech

OCENĚNÍ A MEDAILE:  Citované víno v Le guide Hachette des vins 2019

DOPORUČENÉ POKRMY:  Různé uzeniny, paštiky, sýry s bílou plísní, jednoduchá grilovaná masa nebo pečeně (telecí, vepřové, kuře), vegetariánská menu s lilky nebo bramborami, výborně se hodí k čínské kuchyni. Klasické burgudské recepty jako hovězí po burgundsku, kohoutek na víně, kuře na estragonu nebo s hořčičnou omáčkou nebo “pâte en croute” (paštika nebo maso zapečené v těstě)

TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ:  14°C-16°C

DOPORUČENÁ SPOTŘEBA:  2016-2020

OBSAH ALKOHOLU:  13 %

OBJEM LÁHVE:  0,75 l

 

logo vignerons independants pro eshopstriffling

Le Domaine Coteaux des Margots

Vinařství Le Domaine Coteaux des Margots se svými 15 ha vinic je situováno na samém jižním okraji Burgundska, téměř na hranicích s apelací Beaujolais. Vinice mají výbornou expozici - dlouhá doba slunečního svitu je ideální pro pěstování jak tradičních burgundských odrůd Pinot Noir a Chardonnay, tak i pro odrůdy Gamay a Aligoté, které najdeme častěji v sousedním Beaujolais.

Vinařství bylo založeno v roce 1983 a jeho filosofií je s respekt k přírodě, minimalizace používaných chemických prostředků a využívání tradičních metod pěstování révy (např. zatravňování řádků mezi rostlinami). Vinifikace i lahvování probíhá ve vlastním sklepě, množství vyrobeného vína je vždy limitováno tak, aby byla garantována maximální kvalita.

Doména Coteaux des Margots je známá především díky svým cuvée, které sceluje z různých parcel. Tak vznikají šťavnatá a ovocná Chardonnay nebo lehká, ovocná a prosluněná červená vína z Gamay nebo Pinotu Noir s otiskem specifického terroiru jižního Burgundska.

Kontaktní informace:
Adresa:
219 Rue des Margots, 71960 Pierreclos, France
Email: domainecoteauxdesmargots@wanadoo.fr
Web: http://www.domainecoteauxdesmargots.fr