2 hodnocení

Domaine des Coutures - Cabernet de Saumur Rosé 2018

Ovocné, osvěžující rosé z Cabernetu Franc s aroma citrusových plodů a červeného ovoce, vhodný k lehkým letním pokrmům

Vinařství Domaine des Coutures v apelaci Saumour v údolí řeky Loiry se již 6 generací řadí k těm, kdo s láskou, vášní a špetkou bláznovství řadí kvalitu na nejvyšší příčku. Toto rosé bylo vyrobeno v nerezových tancích pro uchování ovocných vůní Cabernetu Franc - je svěží, aromatické, chuť a vůně čestvého červeného citrusu a červeného ovoce. Vhodné k letním lehkým pokrmům ze zeleniny nebo grilovaným úpravám bílého masa.

do 4 týdnů
299 Kč / ks 247 Kč bez DPH
Kategorie: Internetový obchod s vínem
REGION: Francie, Vallée de la Loire
APELACE: AOC Saumur-Champigny
ODRŮDA: 100% Cabernet franc
ROČNÍK: 2018

BARVA:  Průzračná růžová barva s odlesky lososové

AROMA:  Aromatická, jemná vůně citrusových plodů a červeného ovoce

CHUŤ:  Osvěžující, delikátní, šťavnatá, s chutí čerstvého červeného ovoce, jemná dochuť

ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ:  Pěstováno dle zásad integrovaného zemědcělství, mechanická sklizeň, fermentace a zrání v nerezových nádržích s termoregulací,  karbonická macerace, zrání v nerezových nádržích, lehká filtrace

DOPORUČENÉ POKRMY:  Aperitiv, studené předkrmy, uzeniny, šunka, tmavá grilovaná masa, paella

TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ:  9°C-11°C

DOPORUČENÁ SPOTŘEBA:2017-2019

OBSAH ALKOHOLU: 13,5%

OBJEM LÁHVE:  0,75

logo vignerons independants pro eshopcoutures

Domaine des Coutures 

Vinařství Domaine des Coutures se nachází v srdci přírodního parku Loire-Anjou-Touraine, tj. v centru apelace Saumur-Champigny na břehu Loiry.  Historie vinařství, to je celá sága o rodině, jejíž vášní je vinná réva. Půda, vinice a víno jsou rodinné pilíře už 6 generací. 

Vincent Nicolas vystudoval vysokou školu zemědělskou a poté, co několik let pracoval pro různě veliké společnosti, rozhodl se vrátit do svého rodiště a vyrábět vlastní víno. A zde začíná nová stránka historie Domaine des Coutures.

Vinařství dnes obhospodařuje 15 ha v blízkosti vinařské vesnice Turquant. Viniční parcely jsou v apelaci “Saumur-Champigny” a těží ze své výjimečné geografické polohy - jsou chráněny lesíkem Fontevraud a řekou Loirou, mají vynikající slunečnou polohu a velmi příznivé klimatické podmínky.

Byli to Římané, kdo dal jméno “Champigny”, neboli “champ de feu” (ohnivé pole) tomuto specifickému terroiru pro svůj obdivuhodný mikroklimat. Ale nejen minulost, také současnost ocenila tento jedinečný terroir - právě vinice v Saumur-Champigny byly vybrány, aby reprezentovaly region údolí Loiry na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. 

Terroir je tvořen velmi záhřevnou jílovito-vápenitou půdou na skalách z vyvřelého tufu, který dobře absorbuje zimní srážky a využívá je v letním období. Profilační odrůdou našeho vinařství je Cabernet Franc.

Kontaktní informace:
Adresa:
53 Rue des Martyrs, 49730 TURQUANT, France
Email: contact@domaine-des-coutures.com
Web: http://www.domaine-des-coutures.com