Neohodnoceno

Domaine des Coutures - La Sélection, Saumur-Champigny Rouge 2016

Complexní, aromatický a vyzrálý Cabernet Franc, vhodný k chuťově výrazným úpravám hovězího masa nebo zeleniny

Vinařství Domaine des Coutures v apelaci Saumour v údolí řeky Loiry se již 6 generací řadí k těm, kdo s láskou, vášní a špetkou bláznovství řadí kvalitu na nejvyšší příčku. Tento čistě odrůdový Cabernet Franc má zralou ovocnou vůni, velmi aromatickou, strukturovanou a vyváženou chuť. Je to komplexní, avšak velmi vyvážené kulaté víno a bude ideálním doprovodem k chuťově výrazným pokrmům z hovězího nebo jehněčího masa.

do 4 týdnů
399 Kč / ks 330 Kč bez DPH
Kategorie: Internetový obchod s vínem
REGION: Francie, Vallée de la Loire
APELACE: AOC Saumur-Champigny
ODRŮDA: 100% Cabernet franc
ROČNÍK: 2016

BARVA: Sytá granátová barva

AROMA: Velmi aromatické, elegantní, malinové aroma, černé ovoce

CHUŤ: Elegantní, hedvábné měkké tříslovinky, dlouhý závěr

ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ: Pěstováno dle zásad integrovaného zemědělství, mechanizovaná sklizeň, úplné odzrnění hroznů, fermentace a zrání v nerezových nádržích s termoregulací,  malolaktické kvašení, scelování, čiření, zrání v betonových nádobách, lehká filtrace, korková zátka

DOPORUČENÉ POKRMY: Tmavá masa s omáčkami, pečené kuře, pečená krůta, pokrmy ze skopového a jehněčího masa

TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ: 13°C-14°C

DOPORUČENÁ SPOTŘEBA:2016-2019

OBSAH ALKOHOLU: 13%

OBJEM LÁHVE0,75

logo vignerons independants pro eshopcoutures

Domaine des Coutures 

Vinařství Domaine des Coutures se nachází v srdci přírodního parku Loire-Anjou-Touraine, tj. v centru apelace Saumur-Champigny na břehu Loiry.  Historie vinařství, to je celá sága o rodině, jejíž vášní je vinná réva. Půda, vinice a víno jsou rodinné pilíře už 6 generací. 

Vincent Nicolas vystudoval vysokou školu zemědělskou a poté, co několik let pracoval pro různě veliké společnosti, rozhodl se vrátit do svého rodiště a vyrábět vlastní víno. A zde začíná nová stránka historie Domaine des Coutures.

Vinařství dnes obhospodařuje 15 ha v blízkosti vinařské vesnice Turquant. Viniční parcely jsou v apelaci “Saumur-Champigny” a těží ze své výjimečné geografické polohy - jsou chráněny lesíkem Fontevraud a řekou Loirou, mají vynikající slunečnou polohu a velmi příznivé klimatické podmínky.

Byli to Římané, kdo dal jméno “Champigny”, neboli “champ de feu” (ohnivé pole) tomuto specifickému terroiru pro svůj obdivuhodný mikroklimat. Ale nejen minulost, také současnost ocenila tento jedinečný terroir - právě vinice v Saumur-Champigny byly vybrány, aby reprezentovaly region údolí Loiry na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. 

Terroir je tvořen velmi záhřevnou jílovito-vápenitou půdou na skalách z vyvřelého tufu, který dobře absorbuje zimní srážky a využívá je v letním období. Profilační odrůdou našeho vinařství je Cabernet Franc.

Kontaktní informace:
Adresa:
53 Rue des Martyrs, 49730 TURQUANT, France
Email: contact@domaine-des-coutures.com
Web: http://www.domaine-des-coutures.com