Neohodnoceno

Domaine Lavigne - Les Aïeules, Saumur-Champigny Rouge 2016

Výrazný,  ovocný Cabernet Franc z AOC Saumur-Champigny na Loiře s hedvábnou chutí, skvělý ke grilované drůbeži

Nenechte si ujít toto harmonické červené víno z odrůdy Cabernet Franc, typické právě pro oblast údolí Loiry, oceněné hned několika medailemi. Překvapí vás velmi intenzivní granátovou barvou, ovocným aroma černého rybízu, třešní a černého ovoce, hedvábnými kulatými taniny a dlouhou dochutí. Nejvíce jej oceníte s grilovanými pokrmy.

Položka byla vyprodána…
do 4 týdnů
Značka: Domaine Lavigne
399 Kč / ks 330 Kč bez DPH
Kategorie: Internetový obchod s vínem
REGION: Francie, Vallée de la Loire
APELACE: AOC Saumur-Champigny
ODRŮDA: 100% Cabernet franc
ROČNÍK: 2016
Položka byla vyprodána…

BARVA:  Intenzivní granátová barva, granátové odlesky

AROMA:  Ovocné, bohaté aroma černého rybízu, třešní a černého ovoce

CHUŤ:  Harmonická chuť, jemné, poddajné, kulaté taniny, dlouhá dochuť

ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ:  Pěstováno dle zásad integrovaného zemědcělství, ruční a mechanická sklizeň, fermentace a zrání v nerezových nádobách s termoregulací, malolaktické kvašení, klasická vinifikace, scelování, čiření, míchávání kvasničných kalů, umělá zátka

OCENĚNÍ A MEDAILE:
Soutěž vín nezávislých vinařů Francie 2018: zlatá medaile
Guide Gilbert et Gaillard 2017 : 86/100

Soutěž velkých vín Francie z Mâconu: bronzová medaile

DOPORUČENÉ POKRMY: Grilovaná bílá masa

TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ: 14°C-16°C

DOPORUČENÁ SPOTŘEBA: 2016-2023

OBSAH ALKOHOLU: 13%

OBJEM LÁHVE0,75

logo vignerons independants pro eshoplavigne

Domaine Lavigne

Vinařství Domaine Lavigne představuje rodinnou historii tří generací. Dnes je to Pascale a Antoine (dcera a zeť) pana Gilberta Lavigne, kteří převzali otěže vinařství v roce 2009. Navazují na tradice a přizpůsobují jim moderní technologie tak, aby ve svých vínech co nejlépe vyjádřili terroir svých vinic. Snaží se dát vinici jen to nejlepší ze sebe sama a ze svých znalostí a hlavně ze svého srdce. 

Vše začíná na vinici, velmi důkladným pozorováním parcel a klimatických podmínek, dále potom ve sklepě, kde je potřeba sledovat a ovlivňovat jednotlivé kroky tak, aby mohla být zaručena vysledovatelnost veškerých činností, týkajících se pěstování a výroby vína.

Jejich vinice se rozkládají na více než 36 hektarech a jsou rozkládají se zejména v katastru obce Varrains a v okolních obcích. Jsou většinou osázeny odrůdou Cabernet Franc, zejména v apelaci Saumur-Champigny. Na 2 ha pěstují odrůdu Chenin, ze které se vyrábí bílá vína apelace Saumur a Clémant de Loire.

Tato roztříštěnost vinic je také důvodem velké rozmanitosti terroirů a každý z nich dává odrůdě Cabernet Franc odlišné vlastnosti. Na tvrdém vápenci se vyskytují převážně jílovité vápencové půdy, někde však najdete i písečné půdy. Díky geologii a expozici každého pozemku můžete ve vínech odhalit jedinečná aromata specifická pro každý terroir

Kontaktní informace:
Adresa:
15 Rue des Rogelins, 49400 Varrains, France
Email: scea.lavigne-veron@orange.fr
Web: http://www.domaine-lavigne.com