Neohodnoceno

Domaine Le Renard Principauté d’Orange Blanc 2016

Cuvée 3 odrůd v BIO kvalitě z AOC Vaucluse v Côtes du Rhône s vůní exotického ovoce, limetky a citrusů s výraznou kyselinkou.

Doména Le Renard na jižní Rhôně je zmiňována již od 15.století a v roce 2014 se přihlásila ke skupině biologicky hospodařících vinařů. Toto skvělé cuvée je sceleno ze 3 odrůd, jimž vévodí Carignan Blanc, jehož zářivá žlutá barva a intenzivní vůně si vás nepochybně získá. V aroma dominuje exotické ovoce, limetka a citrusové plody. V chuti převládá výrazná kyselinka a aroma bílého ovoce. Výborná kombinace se nabízí s plody moře, krevetami nebo pro večerní posezení s přáteli.

Položka byla vyprodána…
do 4 týdnů
399 Kč / ks 330 Kč bez DPH
Kategorie: Internetový obchod s vínem
REGION: Francie, Vallée du Rhône
APELACE: AOC Vaucluse
ODRŮDA: 90% Carignan blanc, 5% Marsanne, 5% Roussanne
ROČNÍK: 2016
Položka byla vyprodána…

BARVA: Světle žlutá barva, žlutozelené odlesky

AROMA: Vůně bílých květů, citrusových plodů, citronu a exotického ovoce

CHUŤ: Výrazná kyselinka, citrusové a bílé ovoce

ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ: Vinařství je v procesu transformace na biologické zemědělství, ruční a mechanická sklizeň, přímé lisování celých hroznů, pravidelné míchání kvasničných kalů, stáčení

DOPORUČENÉ POKRMY: Plody moře, korýši, mušle, carpaccio Sv.Jakuba, krevety

TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ: 14°C

DOPORUČENÁ SPOTŘEBA: 2016-2019

OBSAH ALKOHOLU: 12,5 %

OBJEM LÁHVE: 0,75 l

 

logo vignerons independants pro eshoprenard 

Domaine Le Renard 

Vinařství Domaine Le Renard se nachází ve vesnici Travaillan asi 30 km severně od Avignonu. Vinná réva se na tamních parcelách pěstovala už v 15.století. Je to místo, kde doslova kráčela historie - vždyť doména dostala své jméno po jednom z velitelů armád římského vládce Julia Ceasara, který byl velmi úskočný a lstivý a tím si získal přezdívku Le Renard (Renard = lišák). 

Dnes vinici již 30 let vládnou Marie-Christine Andrieu a Pascal Valadier a společně hospodaří na 30 hektarech. Výrazem jejich obrovského respektu k tradicím a k přírodě byl přechod na biologické zemědělství v roce 2014.  

Kontaktní informace:
Adresa:
31 Chemin des Muletiers, 84850 Travaillan, France
Email: valadier17@orange.fr
Web: http://valandrenard.com