Neohodnoceno

Domaine Maltoff Cuvée Classic Blanc Bourgogne Blanc 2015

Osvěžující minerální burgundské Chardonnay s vůní citrusových plodů, ideální k bílým masům a rybám

Příběh burgundkého rodinného vinařství Domaine Maltoff z Coulange-La-Vineuse nedaleko Auxerre začíná v roce 1987, kdy manželé Maltoffovi vyhráli první cenu v soutěži rádia RTL a koupili první 4,5 ha vinic. S respektem k biodiverzitě budují svoji značku a vy máte příležitost vyzkoušet jejich Cuvée Classic - inspirující chardonnay se svěžím citrusovým aroma a minerálními podtóny, připomínající slavnou sousední apelaci Chablis. Vyzkoušejte s pokrmy z ryb, těstovinami nebo rizotem s mladou zeleninou.

Položka byla vyprodána…
do 4 týdnů
Značka: Domaine Maltoff
427 Kč / ks 353 Kč bez DPH
Kategorie: Internetový obchod s vínem
REGION: Francie, Bourgogne
APELACE: AOC Bourgogne Coulanges la Vineuse
ODRŮDA: 100% Chardonnay
ROČNÍK: 2015
Položka byla vyprodána…

BARVA:  Citrusové, minerální aroma

AROMA:  Svěží s výraznou kyselinkou, zelenými jablky, citrusovými plody a minerálním dochutí

CHUŤ:  Ovocná, citrusové ovoce, výrazně minerální

ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ:  Certifikát HVE (za vysoký přínos životnímu prostředí)

DOPORUČENÉ POKRMY:  Pokrmy z ryb, krevety, grilované ryby, plody moře, teriny z kuřete nebo zeleniny, těstoviny nebo  rizoto s mladou zeleninou, krémové zeleninové polévky

TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ:  12°C-13°C

DOPORUČENÁ SPOTŘEBA:  2016-2021

OBSAH ALKOHOLU:  13 %

OBJEM LÁHVE:  0,75 l

 

 

logo vignerons independants pro eshopmaltoff

Domaine Maltoff
Manželé Odile & Jean-Pierre Maltoffovi založili vinařství Domaine Maltoff v roce 1987 poté, co vyhráli cenu v rádiu RTL a rozhodli se poslechnout hlas svého srdce a koupit si v Coulanges la Vineuse 4,5 hektarů vinic a starý statek k rekonstrukci. Ani jeden z nich neměl vzdělání v zemědělství nebo vinohradnictví, neměli žádné zkušenosti ani nikoho z rodinných příslušníků, kdo by jim mohl být zpočátku oporou. A tak se postupně učili ručně obdělávat vinice, zvládnout jednu sklizeň za druhou a posléze i výrobu vína. První víno bylo vyrobeno v malém sklepě v suterénu domu, což byla vlastně první místnost vybavená pro potřeby vinařství.
 
A tak je léta zkušeností postupně naučila vyrábět víno, které časem získávalo na kvalitě.  Dnes už je to 30 let od existence Domaine Maltoff, celková rozloha vinic dosáhla 13 ha, jejich produkty najdete v celé Francii a už 15 let jsou stálým dodavatelem velkoobchodu Nicolas.
 
V roce 2003 uvedli do provozu 4 hostinské pokoje a tím završili aktivity Domaine Maltoff. V pokojích je možno ubytovat nadšence z řad milovníků vína, kteří chtějí strávit nějaký čas ve sklepě, objevit místní vína a nebo si poslechnout humorné historky ze života vášnivých vinařů Odile & Jean-Pierre & Maltoffových.
 

A od 2009 jim ve všem pomáhá jejich dcera Chloé....

Kontaktní informace:
Adresa: Adresa: 20 rue d'Aguesseau, 89580 , France
Email: Contact@maltoff.com
Web: http://www.maltoff.com