Domaine des Coutures - L'Épanouie, Saumur Champigny Rouge 2018

Malé rodinné vinařství Domaine des Coutures v apelaci Saumur-Champigny v údolí řeky Loiry již 6 generací patří k těm, kteří řadí kvalitu na nejvyšší příčku. Červené jednoodrůdové víno z odrůdy Cabernet Franc je toho důkazem - vyniká příjemnou vůní fialek, borůvek, zralých višní a červeného rybízu, v chuti je sametově kulaté s lahodným, šťavnatým tělem. Výborně se hodí k uzeninám, uzenému tuňákovi, grilovanému entrecôte, telecímu nebo jehněčímu masu.

Můžeme doručit do:
20.4.2021
do 3 dnů
229 Kč / ks
Kategorie: VÍNA Z ÚDOLÍ LOIRY
REGION: Francie, Vallée de la Loire
APELACE: AOC Saumur-Champigny
ODRŮDA: 100% Cabernet franc
ROČNÍK: 2018

BARVA: Sytá granátová barva

AROMA: Velmi aromatické, jemná fialka

CHUŤ: Aromatická, bohatá, hedvábná, jemný dotyk fialky, elegantní  hedvábné, sametové taniny, lahodné, strukturované tělo, dobrá intenzita, dlouhá persistence

ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ: Pěstováno dle zásad integrovaného zemědělství, mechanická sklizeň, úplné odzrnění hroznů, fermentace a zrání v nerezových nádržích s termoregulací,  malolaktické kvašení, scelování, čiření, lehká filtrace, korková zátka

OCENĚNÍ A MEDAILE:

Concours des grands vins de France de Mâcon 2016 (3/3)

DOPORUČENÉ POKRMY: Uzeniny, uzený tuňák, grilovaný entrecôte, jehněčí kotletka, telecí blanquette (telecí, karotka, smetanová omáčka) 

TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ: 13°C-14°C

DOPORUČENÁ SPOTŘEBA:2017-2021

OBSAH ALKOHOLU: 14,5%

OBJEM LÁHVE0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

logo-vignerons-independants

Domaine des Coutures 

Vinařství Domaine des Coutures se nachází v srdci přírodního parku Loire-Anjou-Touraine, tj. v centru apelace Saumur-Champigny na břehu Loiry.  Historie vinařství, to je celá sága o rodině, jejíž vášní je vinná réva. Půda, vinice a víno jsou rodinné pilíře už 6 generací. 

Vincent Nicolas vystudoval vysokou školu zemědělskou a poté, co několik let pracoval pro různě veliké společnosti, rozhodl se vrátit do svého rodiště a vyrábět vlastní víno. A zde začíná nová stránka historie Domaine des Coutures.

Vinařství dnes obhospodařuje 15 ha v blízkosti vinařské vesnice Turquant. Viniční parcely jsou v apelaci “Saumur-Champigny” a těží ze své výjimečné geografické polohy - jsou chráněny lesíkem Fontevraud a řekou Loirou, mají vynikající slunečnou polohu a velmi příznivé klimatické podmínky.

Byli to Římané, kdo dal jméno “Champigny”, neboli “champ de feu” (ohnivé pole) tomuto specifickému terroiru pro svůj obdivuhodný mikroklimat. Ale nejen minulost, také současnost ocenila tento jedinečný terroir - právě vinice v Saumur-Champigny byly vybrány, aby reprezentovaly region údolí Loiry na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. 

Terroir je tvořen velmi záhřevnou jílovito-vápenitou půdou na skalách z vyvřelého tufu, který dobře absorbuje zimní srážky a využívá je v letním období. Profilační odrůdou našeho vinařství je Cabernet Franc.

Kontaktní informace:
Adresa:
53 Rue des Martyrs, 49730 TURQUANT, France
Email: contact@domaine-des-coutures.com
Web: http://www.domaine-des-coutures.com