Firemní víno výhodně - Kořenité víno s vůní griotky z Languedocu

Plné, harmonické a strukturované cuvée s vůní griotky, koření a černého ovoce, vhodné k pokrmům z lilku a cukety

Pod značkou "Etincelles" najdeme základní řadu vín pro každodenní spotřebu - jednoduchá, ovocná, pro chvíle oddechu i potěšení. V tomto cuvée se snoubí ovocnost a přitažlivost Merlotu s kořenitostí Syrahu a strukturou Cabernet Sauvignonu. Skvělý doplněk ke středomořské nebo italské kuchyni, dobře se snoubí ze zeleninovými pokrmy z cuket, lilků, atd.

CENA PŘI ODBĚRU MIN. 18 LÁHVÍ

KONTAKTUJTE NÁS, PŘIPRAVÍME CENOVOU NABÍDKU PŘÍMO PRO VÁŠ ROZPOČET

Můžeme doručit do:
21.1.2021
do 3 dnů
199 Kč / ks 164 Kč bez DPH
Kategorie: NABÍDKA FIREMNÍCH VÍN
REGION: Francie, Languedoc-Roussillon
APELACE: AOC Pays d’Oc
ODRŮDA: 25% Cabernet Sauvignon, 40% Merlot, 35% Syrah
ROČNÍK: 2018

BARVA:  Hluboká rubínová barva s odlesky třešní

AROMA:  Aromatická, ovocná vůně, bohaté aroma griotky, subtilní dotek černého pepře, vůně grilování

CHUŤ:  Harmonická, bohatá, výrazná chuť, griotka, černý pepř, restované oříšky, elegantní zralé a hedvábné tříslovinky, kulaté, s dobrou intenzitou a dlouhou persistencí.

ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ:  Vinařství se nachází v období konverze k biologickému zemědělství, mechanizovaná sklizeň, úplné odzrnění, fermentace v nerezových tancích s termoregulací, malolaktické kvašení, klasiká vinifikace, časté přelévání matolinového kloubouku, scelování, jemná filtrace, číření, umělá zátka.

DOPORUČENÉ POKRMY:  Zeleninové středomořské pokrmy (lilky, cukety, atd), studené zeleninové pokrmy a saláty, italská kuchyně, středomořská kuchyně

TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ:  12° - 14°

DOPORUČENÁ SPOTŘEBA:  2020 až 2023

OBSAH ALKOHOLU:  14%

OBJEM LÁHVE:  0,75 l

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

logo-vignerons-independants

Domaine Saint Cels
Vinařství Domaine Saint Cels je vklíněno do srdce Languedocu v apelaci Saint-Chinian asi 30 km západně od města Béziers. Vinice o celkové výměře 80 ha se vyznačují velmi proměnlivým a komplexním terroirem, který představuje veškerou bohatost a aromatickou sílu tohoto vinařského regionu. Vznikají zde vína plná slunce, lásky a autenticity. 

Vinice najdete v obcích Saint-Chinian, Murviel les Béziers a Assignan na velmi odlišných půdách - od břidlicových, jilovito-vápenitých až po hrubě oblázkové. Velmi dobře se zde daří odrůdám Grenache, Syrah, Mourvèdre, Cinsault, Carignan, Charnonnay, Roussanne, Colombard, Vermentino, atd. Vinice profitují z teplého a suchého středomořského klimatu, ale také z určité čerstvosti, dané nadmořskou výškou 100 - 450 m n.m. Okolní krajinu pak dotváření borovice a křovinaté porosty s voňavými bylinkami zvanými “garrigue”. Právě tyto pro přírodu a terroir Languedocu typické elementy nám obdobně jako noty hudbě pomáhají zkomponovat vína jedinečné plnosti a různorodosti. Pro nás terroir znamená sílu a vlastní identitu.

Ale Saint-Cels, to je především historie jedné rodiny…. Příběh začíná v roce 1970, kdy Henri Calas, dědeček, zakoupil Saint-Cels. V roce 1993 jeho vnuk Etienne obnovuje vinice a věnuje se pouze vinohradu, vína ještě nechává vyrábět ve velkých družstvech Languedocu. Dnes je to však už jiný příběh - především se změnil způsob pěstování vinné révy. Nepoužívá se mechanizace nebo pesticity. Pouze v souladu s přírodou, s použitím inovativních metod biologického hospodaření nyní hospodaří Etienne se svou manželkou Marií a jejich snem je dodávat nádherná vína z terroiru Saint-Cels za jeho hranice.

Kontaktní informace:
Adresa:
Lieudit Saint-Cels, 34360 Saint-Chinian, France
Email: info@saintcels.fr
Web: http://www.saintcels.fr