Domaine des Coutures - La Flamboyante, Saumur-Champigny Rouge 2014

Výrazné barriqové aroma, zralé tříslovinky -  vyzrálý Cabernet Franc z Loiry, vhodný k hovězím a grilovaným pokrmům

Vinařství Domaine des Coutures v apelaci Saumour v údolí řeky Loiry se již 6 generací řadí k těm, kdo s láskou, vášní a špetkou bláznovství řadí kvalitu na nejvyšší příčku. Komplexní a rafinovaná vůně a chuť černého ovoce, jemné květinové aroma. Víno strávilo několik měsíců v dubových sudech při fermentaci a zrání a má výrazné aroma sladkých černých plodů a jemného dřeva. Doporučujeme k pokrmům z hovězího masa, včetně grilovaných.

Můžeme doručit do:
2.10.2020
do 3 dnů
449 Kč –11 % 399 Kč / ks 330 Kč bez DPH
Kategorie: ČERVENÁ VÍNA Z FRANCIE
REGION: Francie, Vallée de la Loire
APELACE: AOC Saumur-Champigny
ODRŮDA: 100% Cabernet franc
ROČNÍK: 2014
Barikové víno z Loiry
Akce
449 Kč –11 %

BARVA: Temná purpurová barva

AROMA: Výrazné aroma, intenzivní, černý rybíz, černé ovocné plody

CHUŤ: Komplexní, plná a bohatá, zralá chuť černého ovoce, strukturované tělo a velmi dlouhý závěr

ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ: Pěstováno dle zásad integrovaného zemědcělství, ruční sklizeň, úplné odzrnění hroznů, fermentace a zrání v dubových sudech, zrání na kalech, pravidelné promíchávání kalů,

DOPORUČENÉ POKRMY: Hovězí steak, šťavnaté pokrmy z hovězího masa, grilované steaky, zvěřina, srnčí, pečená kachna 

TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ: 12°C-14°C

DOPORUČENÁ SPOTŘEBA:2015-2019

OBSAH ALKOHOLU: 12,5%

OBJEM LÁHVE0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

logo-vignerons-independants

Domaine des Coutures 

Vinařství Domaine des Coutures se nachází v srdci přírodního parku Loire-Anjou-Touraine, tj. v centru apelace Saumur-Champigny na břehu Loiry.  Historie vinařství, to je celá sága o rodině, jejíž vášní je vinná réva. Půda, vinice a víno jsou rodinné pilíře už 6 generací. 

Vincent Nicolas vystudoval vysokou školu zemědělskou a poté, co několik let pracoval pro různě veliké společnosti, rozhodl se vrátit do svého rodiště a vyrábět vlastní víno. A zde začíná nová stránka historie Domaine des Coutures.

Vinařství dnes obhospodařuje 15 ha v blízkosti vinařské vesnice Turquant. Viniční parcely jsou v apelaci “Saumur-Champigny” a těží ze své výjimečné geografické polohy - jsou chráněny lesíkem Fontevraud a řekou Loirou, mají vynikající slunečnou polohu a velmi příznivé klimatické podmínky.

Byli to Římané, kdo dal jméno “Champigny”, neboli “champ de feu” (ohnivé pole) tomuto specifickému terroiru pro svůj obdivuhodný mikroklimat. Ale nejen minulost, také současnost ocenila tento jedinečný terroir - právě vinice v Saumur-Champigny byly vybrány, aby reprezentovaly region údolí Loiry na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. 

Terroir je tvořen velmi záhřevnou jílovito-vápenitou půdou na skalách z vyvřelého tufu, který dobře absorbuje zimní srážky a využívá je v letním období. Profilační odrůdou našeho vinařství je Cabernet Franc.

Kontaktní informace:
Adresa:
53 Rue des Martyrs, 49730 TURQUANT, France
Email: contact@domaine-des-coutures.com
Web: http://www.domaine-des-coutures.com