Neohodnoceno

Champagne Benoît Cocteaux - L'origine Brut Nature, Blanc

Osvěžující, lehce minerální šampaňské Blanc de Blanc z AOC Côtes de Sézanne ze 100% Chardonnay

Vinařství pana Benoît Cocteaux se nachází v oblasti Côtes de Sézanne, jejíž terroir vtiskuje odrůdě chardonnay jemnost, ovocnost a kulatost. Vinařství si získalo značné renomé díky svému zaměření na kvalitu a profesionální zpracování - tomu odpovídá i řada získaných cenění. Toto 100% Chardonnay vzniklo spojením 4 leté produkce a je výrazem originální jemnosti a lahodnosti našeho vína. Zlatavá barva, intenzivní ovocné aroma, jemné perlení v ústech - ideální jako aperitiv nebo jen jako společník pro významné chvilky ve dvou. 

Můžeme doručit do:
21.10.2019
do 3 dnů (5 ks)
944 Kč / ks 780 Kč bez DPH
Kategorie: Internetový obchod s vínem
REGION: Francie, Champagne
APELACE: AOC Champagne
ODRŮDA: 100% Chardonnay
ROČNÍK: směs ročníků
origine1
Tip
ZdarmaZdarma

BARVA:  Zlatavá barva, zlatožluté odlesky

AROMA:  Intenzivní ovocné aroma

CHUŤ:  Perlivé v ústech

ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ:  Pěstováno dle zásad integrovaného zemědělství, ruční sklizeň, použití vybraných kvasinek, fermentace v nerezových nádobách s termoregulací, malolaktické kvašení, klasická vinifikace, scelování, ruční plnění lahví, zrání v lahvích na latích před degoržováním

OCENĚNÍ A MEDAILE:
Soutěž général agricole 2017 : stříbrná medaile

Gault Et Millau 2018 : 15,5/20, zařazeno

DOPORUČENÉ POKRMY:  Aperitiv

TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ:  8°C-10°C

DOPORUČENÁ SPOTŘEBA:  2019-2020

OBSAH ALKOHOLU:  12 %

OBJEM LÁHVE:  0,75 l

 

logo vignerons independants pro eshopcocteau montgenost

Champagne Benoît Cocteaux

Hélène a Benoît Cocteaux jsou vinaři ve vesnici Montgenost na jihu šampaňské apelace Côte de Sézanne. Jejich parcely se nacházejí na slunečných terasách, kde se velmi dobře daří odrůdě Chardonnay - vyrobená vína jsou ovocná, jemná a kulatá. Pro oba jsou důležité zejména zázemí rodinné firmy a hodnoty Sdružení nezávislých vinařů Francie, jehož jsou členy.

"Naše vína jsou symbolem noblesy a know-how, které se po generace předává z otce na syna. V našem emblému je orel, jehož roztažená křídla připomínají širokost a jemnou eleganci našich vín. Naše vína, převážně vyráběná z odrůdy Chardonnay, zrají 2-3 roky ve sklepě a vládnou jim typické znaky terroiru - prosluněných vinic v údolích řeky Aube a Marny"

Na začátku 20.století se pra-pradědeček pan Cocteux se usadil ve vesnici Montgenost na jihu Čhampagne, aby pěstoval víno. Jeho syn Michel Cocteaux vystudoval vinařskou školu, zcela propadl svému povolání vinaře, vybudoval si svůj vlastní sklep a stal se nezávislým vinařem. A jeho syn Benoît Cocteux, který řídí se svou manželkou vinařství dnes, pokračuje v budování vlastní značky pod křídly orla - na prvním místě v jeho hodnotovém žebříčku je kvalita a dokonalé zvládnutí všech procesů při pěstování a výrobě vína.

Jejich největší odměnou je spokojenost jejich zákazníků, kteří vyhledávají radost a potěšení ze sklenky šampaňského.

Kontaktní informace:
Adresa:
11 rue du Château, 51260 Montgenost, France
Email: cocteaux.benoit@orange.fr
Web: http://www.champagnebenoitcocteaux.com/