Neohodnoceno

Château Clos du Roy - Fronsac Rouge 2014

Mohutné a elegantní Bordeaux na bázi Merlotu, které zrálo 12 měsíců v barikových sudech, skvělé ke grilovaným specialitám

Přímo ze srdce Bordeaux, mezi ostrovem a řekou Dordogne se nachází apelace Fronsac, která vyrábí velká vína už více než tři století. Vinice Le Clos du Roy je osázena stejně jako většina vinic v apelaci Merlotem a vyráběná vína doplňuje svou výraznou ovocností Cabernet Franc. Toto víno zrálo 12 měsíců v malých barikových sudech a zcela vyjadřuje originalitu velkých vín z Fronsacu. Doporučujeme ke grilovaným specialitám, výrazným zeleninovým pokrmům.

Můžeme doručit do:
19.12.2019
do 3 dnů (6 ks)
499 Kč / ks 412 Kč bez DPH
Kategorie: Internetový obchod s vínem
REGION: Francie, Bordeaux
APELACE: AOC Fronsac
ODRŮDA: 5% Cabernet franc, 5% Cabernet Sauvignon, 90% Merlot
ROČNÍK: 2014

BARVA:  Temně rubínová barva

AROMA:  Intenzivní, bohaté aroma černého ovoce, lehké krémové aroma

CHUŤ:  Intenzivní, bohatá, šťavnatá chuť černého rybízu a černého ovoce, známky kouře, kulaté, poddajné tříslovinky, velmi vysoká intenzita a velmi dlouhý závěr.

ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ:  Pěstováno dle zásad integrovaného zemědělství, mechanizovaná sklizeň, klasická vinifikace, zrání v malých barikových sudech, tradiční korková zátka.

OCENĚNÍ A MEDAILE:
Le guide Hachette des vins 2018 : 2 étoile(s)
James Suckling 2017 : 90 points
Wine Advocate 2015 : 89-100/100
Le Point 2015 : 15/20
 

DOPORUČENÉ POKRMY: Grilované speciality, chuťově výrazné tepelně upravované zeleninové pokrmy, sýry

TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ: 16° - 17°

DOPORUČENÁ SPOTŘEBA: 2018-2030

OBSAH ALKOHOLU: 15%

OBJEM LÁHVE0,75

logo vignerons independants pro eshopfontbaude

Vignobles Hermouet

Město Libourne v Bordeaux leží mezi vinicemi Saint-Emilionu, Pomerolu a Fronsacu. Všechny tyto sousední apelace mají jedno společné  - dominantní odrůdu Merlot, která tvoří více než 70% vinic. Většina vinařů jsou menší rodinné firmy, které hospodaří na 10-15 ha, i přesto, že aktuální tendence je stále větší koncentrace. 

Vinice Fronsacu jsou charakteristické svojí krásnou krajinou a bohatostí zemědělských produktů. Nachází se zde mnoho menších "châteaux, které dokladují historii vinařství v tomto regionu, jehož zlatý věk se datuje od poloviny 18.stoledí až do krize, způsobené phylloxérou na konci 19.století.

Vinice Clos du Roy  je známá v této oblasti již od 18.století. Je to rodinná firma, která vlastní 22 ha v apelaci Fronsac. Není to zámek v pravém slova smyslu, nýbrž nádherná historická budova z 19.století, ve které jsou ukryty rozsáhlé sklepy, které umožňují dlouholeté zrání vín v barikových sudech.  

Kontaktní informace:
Adresa:
Clos du Roy, 33141 Saillans, France
Email: contact@vignobleshermouet.com
Web: http://www.vignobleshermouet.com