Neohodnoceno

Château de Champ-Renard - Cuvée du Marquis Beaujolais Villages Rouge 2016

Vyvážené Beaujolais s vůní dřeva a lesních jahod, ideální ke grilovaným pokrmům nebo ovocným dezertům

Přímo v srdci Beujolais najdete Château de Champ-Renard, kde tradice vinohradnictví sahá až do roku 1765. Toto víno rubínové barvy je velmi aromatické a velmi dobře vyvážené. Ve vůni najdeme jahody, červené ovoce a lesní jahody. V chuti je velmi delikátní, svěží s výraznou kyselinkou a závěrem s vůní dřeva. Doporučujeme s griovanými pokrmy, světlými masy doprovázenými omáčkou nebo ovocnými dezerty.

do 2 týdnů
484 Kč / ks 400 Kč bez DPH
Kategorie: Internetový obchod s vínem
REGION: Francie, Beaujolais
APELACE: AOC Beaujolais Villages
ODRŮDA: 98% Gamay, 2% Pinot noir
ROČNÍK: 2016
zoom 20180612084019.997 2556562313
ZdarmaZdarma

BARVA:  Rubínová průzračná barva s odlesky malin

AROMA:  Delikátní, ovocné, bohatá vůně jahod a čerstvého červeného ovoce

CHUŤ:  Delikátní, ovocná, šťavnatá, chuť jahod a červeného ovoce, známky podhoubí, hedvábné tříslovinky, lehké tělo s dobrou intenzitou a dlouhou dochutí

ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ:  Pěstováno dle zásad integrovaného zemědělství, pouze ruční sklizeň, úplné odzrnění, použití vybraných kvasinek, klasická vinifikace, pravidelné promíchávání rmutu, nádrže z hrubého betonu, zrání v nádržích z nerezi, scelování, zrání na kalech, zrání v cementové nádrži

OCENĚNÍ A MEDAILE:
Grumage des Compagnons du Beaujolais 2018 : Vin cité
ProWein Trade Fair 2018 : Vin selectionné
Merum 2019 : 2 étoile(s)
Guide Gilbert et Gaillard 2018 : Médaille d'or, 85/100
1001 dégustations 2019 : 2 points
 

DOPORUČENÉ POKRMY:  Grilovaný tuňák, světlá masa s omáčkou, hovězí po burgundsku, sýry s bílou plísní, dezerty z červených plodů

TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ:  16°C-18°C

DOPORUČENÁ SPOTŘEBA:  2017-2025

OBSAH ALKOHOLU:  12,5%

OBJEM LÁHVE:  0,75 l 

logo vignerons independants pro eshopstriffling
Château de Champ-Renard
Vinařství Château de Champ-Renard je situováno 40 km severovýchodně od Lyonu ve vesnici Blacé, vklíněné do svahů s vihohrady v přímo v srdci Beaujolais. Zámek Champ-Renard je zmiňován už ve feudální epoše. Marquis d’Espinay de Laye se v roce 1765 rozhodl transformovat zámek a okolní parcely na vinařský podnik. A v této době byly také středověké podzemní místnosti přestavěny na vinné sklepy.

V roce 2014 koupili usedlost Denis Garnier a Fabienne Vilain a započali s celkovou rekonstrukcí zámku, aby z něj vytvořili své rodinné sídlo a vrátili zámku jeho nádheru a pestrý život. 

Respekt k biologickému životu v půdě, k obdělávání půdy a vinné révy, ruční sklizeň při naprosté zralosti hroznů, rozumný boj proti nemocem a škůdcům ve vinici - to jsou praktiky, používané pro získání velmi kvalitních hroznů a zejména vynikajích vín vinařství.

Doména získala certifikát Terra Vitis, což je vysoce uznávaná certifikace Ministerstva zemědělství za přínosy pro životní prostředí. 

Zásadní roli hrají pro vinařství tradice a znalosti, předávané z pokolení na pokolení. Výroba vína probíhá v tradičním vinném sklepě ve velkých sudech. Hrozny jsou sklízeny a přepravovány s velikou pečlivostí, aby si zachovaly svoji bohatost extraktu a výraz terroiru. Veškeré výrobní procesy ve vinném sklepě jsou řízeny, kontrolovány a podléhají optimální zpětné vysledovatelnosti.

Kontaktní informace:
Adresa:
132 route de Champrenard, 69460 Blacé, France
Email: champrenard@yahoo.fr
Web: http://www.chateaudechamprenard