Neohodnoceno

Château de Champ-Renard - Cuvée Veilles Vignes, 2016

Šťavnaté gamay z AOC Beujolais s intenzivním aroma a vyzrálými tříslovinami, ideální k aromatickým sýrům

Přímo v srdci Beaujolais najdete Château de Champ-Renard, kde tradice vinohradnictví sahá až do roku 1765. Stáří vinné révy, způsob vinifikace a zrání činí toto víno výjimečným. Hluboká rubínová barva, typicky odrůdové rozvinuté ovocné aroma, rozvinutá, šťavnatá chuť. Toto Beaujolais village vás překvapí svým pevným strukturovaným tělem s kulatými vyzrálými taniny a jemnými známkami koření. Skvělý společník k červeným (grilovaným) masům, vepřové panence nebo i k drůbeži.

do 2 týdnů
427 Kč / ks 353 Kč bez DPH
Kategorie: Internetový obchod s vínem
REGION: Francie, Beaujolais
APELACE: AOC Beaujolais Villages
ODRŮDA: 100% Gamay
ROČNÍK: 2016
279 279 chateau de champ renard cuvee veilles vignes beaujolais villages rouge 2016.png
ZdarmaZdarma

BARVA:  Rubínová hluboká barva s odlesky granátu

AROMA:  Ovocné, typicky odrůdové rozvinuté aroma černého ovoce, jemné aroma černého rybízu, bohatá vůně třešní a griotky, subtilní aroma koření

CHUŤ:  Gurmánská, intenzivní, šťavnatá, rozvinuté známky červeného ovoce a griotky, jemné známky koření, vyzrálé kulaté taniny, strukturované tělo, dobrá intenzita, dlouhá dochuť

ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ:  Pěstováno dle zásad integrovaného zemědcělství, pouze ruční sklizeň, lisování celých hroznů, použití vybraných kvasinek, pravidelné míchání rmutu, úplná karbonická macerace v betonových nádržích, lehká filtrace, zrání na kalech, pravidelné promíchávání kalů, zrání v betonových nádobách, zátka z umělého korku

OCENĚNÍ A MEDAILE:

Grumage des Compagnons du Beaujolais 2018 : citované vino

DOPORUČENÉ POKRMY:  Červená masa s omáčkou, aromatické sýry, grilované červené maso, vepřová panenka, drůbež

TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ:  16°C-18°C

DOPORUČENÁ SPOTŘEBA:  2016-2026

OBSAH ALKOHOLU:  12,5%

OBJEM LÁHVE:  0,75 l 

 

logo vignerons independants pro eshopstriffling
Château de Champ-Renard
Vinařství Château de Champ-Renard je situováno 40 km severovýchodně od Lyonu ve vesnici Blacé, vklíněné do svahů s vihohrady v přímo v srdci Beaujolais. Zámek Champ-Renard je zmiňován už ve feudální epoše. Marquis d’Espinay de Laye se v roce 1765 rozhodl transformovat zámek a okolní parcely na vinařský podnik. A v této době byly také středověké podzemní místnosti přestavěny na vinné sklepy.

V roce 2014 koupili usedlost Denis Garnier a Fabienne Vilain a započali s celkovou rekonstrukcí zámku, aby z něj vytvořili své rodinné sídlo a vrátili zámku jeho nádheru a pestrý život. 

Respekt k biologickému životu v půdě, k obdělávání půdy a vinné révy, ruční sklizeň při naprosté zralosti hroznů, rozumný boj proti nemocem a škůdcům ve vinici - to jsou praktiky, používané pro získání velmi kvalitních hroznů a zejména vynikajích vín vinařství.

Doména získala certifikát Terra Vitis, což je vysoce uznávaná certifikace Ministerstva zemědělství za přínosy pro životní prostředí. 

Zásadní roli hrají pro vinařství tradice a znalosti, předávané z pokolení na pokolení. Výroba vína probíhá v tradičním vinném sklepě ve velkých sudech. Hrozny jsou sklízeny a přepravovány s velikou pečlivostí, aby si zachovaly svoji bohatost extraktu a výraz terroiru. Veškeré výrobní procesy ve vinném sklepě jsou řízeny, kontrolovány a podléhají optimální zpětné vysledovatelnosti.

Kontaktní informace:
Adresa:
132 route de Champrenard, 69460 Blacé, France
Email: champrenard@yahoo.fr
Web: http://www.chateaudechamprenard