Neohodnoceno

Domaine Bechtold - Riesling, 2015

Intenzivní alsaský Riesling z biodynamického vinařství s citrusů, citronové trávy a dlouhým závěrem

Ryzí odrůdový alsaský Riesling z biodynamivinařství vinařství pana  Jean-Marie Bechtolda nedaleko Štrasburku, pěstovaný na jílovito-vápenitých půdách s méně než 2 g zbytkového cukru. Fermentace a zrání vína probíhalo výhradně v nerezových nádobách, zdůrazňující odrůdové ovocné vůně citrusových plodů. Výborně se hodí k rybám nebo také k vepřovému se zelím. 

do 2 týdnů
Značka: Domaine Bechtold
445 Kč / ks 368 Kč bez DPH
Kategorie: Internetový obchod s vínem
REGION: Francie, Alsace
APELACE: AOC Alsace
ODRŮDA: 100% Riesling
ROČNÍK: 2015
riesling sussenberg min
ZdarmaZdarma

BARVA:  Zlatá, čirá barva

AROMA:  Vůně citrusových plodů

CHUŤ:  Šťavnatá, bohatá chuť s náznaky citrusů, v závěru citronová kůra

ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ:  Vyrobeno dle zásad biologického zemědělství, certifikát AB pro biologické vinohradnictví, ruční sklizeň, fermentace v nerezových tancích, použití přírodních kvasinek, zrání v nerezových tancích, 2 g zbytkového cukru

DOPORUČENÉ POKRMY:  Ryby, zeleninové saláty, vepřová pečeně se zelím

TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ:  7° - 9°

DOPORUČENÁ SPOTŘEBA:  2016 až 2020

OBSAH ALKOHOLU:  13%

OBJEM LÁHVE:  0,75 l

 

logo vignerons independants pro eshopbechtVýsledek obrázku pro Domaine Bechtold

Domaine Bechtold

Vinařství Domaine Bechtold najdeme mezi kouzelnými vrcholky Couronne d'Or, vinařské oblasti, která hraničí se Štrasburkem. Vinnou révu tady pěstovali už staří Římané v 1.století n.l. Slínovito-vápenité půdy a výborné polohy svahů dávají vínům jejich specifický charakter.

Některé kopce jsou tak strmé, že pod nimi najdeme jen vrstvy spadaného kamení. Jean-Marie Bechtold obětoval mnoho energie, aby poznal a pochopil zvláštnosti svých 12 ha vinic - pozoroval půdu a rostliny a adaptoval způsoby hospodaření podle potřeb každé z parcel. 

Jeho posedlostí je snaha porozumět přírodě a vracet do ní to nejlepší, proto je Jean-Marie členem asociace Vignes Vivantes (Živoucí vinice) nebo Tyflo, jejichž cílem je propagovat vinohradnictví, které zcela respektuje životní prostředí.

Od roku 2010 je vinařství držitelem certifikátu Biologického zemědělství.

A jaké jsou jeho motivace?

Každým rokem má velkou radost z vinifikace perfektně zralých hroznů, které dávájí ideální hroznový mošt. Zajistit své rodině co nejlepší kvalitu života, díky úplnému zamezení použití chemických prostředků.

Kontaktní informace:
Adresa:
5 rue Jean Grüninger, 67520 Kirchheim, France
Email: domaine.bechtold@orange.fr
Web: http://bechtold.alsace