Neohodnoceno

Domaine Bernard Becht - Gewurztraminer Authentique, 2016

Elegantní, aromatický Gewürztraminer s intenzivním aroma růží, minerály a dlouhou dochutí

Aromatický a přitažlivý Gewürztraminer z vinařství Domaine Bernard Becht nedaleko Štrasburku. Hrozny zrály na strmých svazích na jílovito-vápenném podloží. Fermentace probíhala v dubovém sudu a ve víně najdeme celou paletu vůní od typických růží až po minerální příchuť. Víno má velmi dobrou intenzitu a je výborným společníkem k asijským specialitám nebo jiným kořeněným pokrmům.
do 2 týdnů
465 Kč / ks 384 Kč bez DPH
Kategorie: Internetový obchod s vínem
REGION: Francie, Alsace
APELACE: AOC Alsace
ODRŮDA: 100% Gewürtztraminer
ROČNÍK: 2016
DOMAINE BERNARD BECHT - Gewurztraminer Authentique, 2016 (JEDNOTKA MNOŽSTVÍ láhev (1 ks))
ZdarmaZdarma

 

BARVA:  Zlatožlutá barva, čirá se zlatavými odlesky

AROMA:  Delikátní, elegantní vůně s intenzivním aroma růží

CHUŤ:  Aromatická, delikátní, hedvábná a jemná chuť se znaky minerálů, lehké tělo s dobrou intenzitou, velmi dlouhý závěr

ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ:  Pěstováno dle zásad integrovaného zemědělství, fermentace v dubovém sudu, přímé lisování, stáčení, zrání v nerezových tancích, technická zátka

DOPORUČENÉ POKRMY:  Aperitiv, kořeněné pokrmy z jehněčího, asijské speciality, sushi, kozí sýr

TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ:  10° - 12°

DOPORUČENÁ SPOTŘEBA:  2017 až 2025

OBSAH ALKOHOLU:  13%

OBJEM LÁHVE:  0,75

 

logo vignerons independants pro eshopbecht

Domaine Bernard Becht

Vinařství Domaine Bernard Becht je situováno mezi úchvatnými pahorky alsaského Couronne d’Or, vinařského regionu, který hraniční se správním centrem Alsaska, Štrasburkem. V tomto regionu se vinná réva pěstuje od nepaměti, a to zejména díky výborné kombinaci expozice často velmi strmých svahů a vápenito-jílovému složení místní půdy. 

Pan Becht začal vyrábět a distribuovat svá vína již v roce 1970, zpočátku pouze soukromé klientele. Hledal ty nejlepší způsoby hospodaření a přizpůsoboval je specifickým potřebám každé ze svých parcel. Vždy byl vášnivým obdivovatelem přírody a  vyhledával jen takové postupy, které ji nijak neohrožují nebo neomezují. Vinařství je členem asociace “Vignes Vivantes” (živé vinice), mezi jejíž hlavní hodnoty patří respekt k životnímu prostředí. Vinařství se od roku 2010 pyšní certifikátem biologického zemědělství. V součastné čítá 15 hektarů  mezi obcemi Dorlisheim, Mutzig a Molsheim a od roku 2006 je vede Bernardova dcera Nathalie, společně s enologem Igorem Mongem.

A jaké jsou cíle vinařství? Stejně jako ve vinařských počátcích pana Bechta, udělat vždy maximum, aby zákazník dostal na stůl kvalitní, výjimečná a přitom cenově dostupná vína, která respektují jedinečný terroir Alsaska. Vyrábět víno z dokonale zralých hroznů, těšit se z vyrobeného vína a zajistit tak celé rodině co nejlepší kvalitu života - také díky tomu, že se zcela zřekli používání chemických prostředků. 

Kontaktní informace:
Adresa:
84 Grand Rue, 67120 Dorlisheim, France
Email: igor.monge@bernardbecht.com
Web: http://www.bernardbecht.com