Neohodnoceno

Domaine Bernard Becht - Pinot Gris Authentique, 2016

Gurmánský Pinot Gris plné chuti s intenzivním kouřovým aroma, vyrobený metodou "sur lies"

Komplexní, lahodný Pinot Gris s bohatým tělem z vinic Bernarda Bechta z Dorlisheimu nedaleko Štrasburku. Víno zrálo v dubových sudech na kalech. Překvapí svým komplexním, kouřovým aroma, plnou, gurmánskou chutí, a velmi dlouhým závěrem.  Hodí se k výrazným pokrmům, smetanovým omáčkám nebo tučným sýrům s bílou plísní.
Můžeme doručit do:
25.10.2019
do 3 dnů (4 ks)
431 Kč / ks 356 Kč bez DPH
Kategorie: Internetový obchod s vínem
REGION: Francie, Alsace
APELACE: AOC Alsace
ODRŮDA: 100% Pinot Gris
ROČNÍK: 2016
DOMAINE BERNARD BECHT - Pinot Gris Authentique, 2016 (JEDNOTKA MNOŽSTVÍ láhev (1 ks))
ZdarmaZdarma

 

BARVA:  Zlatožlutá sytá barva, průzračná se zlatými odlesky

AROMA:  Komplexní, kouřové

CHUŤ:  Gurmánská, plná a bohatá chuť. Lahodné, kulaté a plné tělo s dobrou intenzitou a vynikajícím závěrem

ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ:  Vyrobeno dle zásad integrovaného zemědělství, ruční a částečně mechanická sklizeň, fermentace v nerezových tancích s termoregulací, zrání v dubových sudech, zrání na kalech "sur lies", technická zátka

DOPORUČENÉ POKRMY:  Aperitiv, ryby se smetanovými omáčkami, bílá masa, drůbež, sýry s bílou plísní

TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ:  10° - 12°

DOPORUČENÁ SPOTŘEBA:  2017 až 2022

OBSAH ALKOHOLU:  13%

OBJEM LÁHVE:  0,75 l

 

logo vignerons independants pro eshopbecht

Domaine Bernard Becht

Vinařství Domaine Bernard Becht je situováno mezi úchvatnými pahorky alsaského Couronne d’Or, vinařského regionu, který hraniční se správním centrem Alsaska, Štrasburkem. V tomto regionu se vinná réva pěstuje od nepaměti, a to zejména díky výborné kombinaci expozice často velmi strmých svahů a vápenito-jílovému složení místní půdy. 

Pan Becht začal vyrábět a distribuovat svá vína již v roce 1970, zpočátku pouze soukromé klientele. Hledal ty nejlepší způsoby hospodaření a přizpůsoboval je specifickým potřebám každé ze svých parcel. Vždy byl vášnivým obdivovatelem přírody a  vyhledával jen takové postupy, které ji nijak neohrožují nebo neomezují. Vinařství je členem asociace “Vignes Vivantes” (živé vinice), mezi jejíž hlavní hodnoty patří respekt k životnímu prostředí. Vinařství se od roku 2010 pyšní certifikátem biologického zemědělství. V součastné čítá 15 hektarů  mezi obcemi Dorlisheim, Mutzig a Molsheim a od roku 2006 je vede Bernardova dcera Nathalie, společně s enologem Igorem Mongem.

A jaké jsou cíle vinařství? Stejně jako ve vinařských počátcích pana Bechta, udělat vždy maximum, aby zákazník dostal na stůl kvalitní, výjimečná a přitom cenově dostupná vína, která respektují jedinečný terroir Alsaska. Vyrábět víno z dokonale zralých hroznů, těšit se z vyrobeného vína a zajistit tak celé rodině co nejlepší kvalitu života - také díky tomu, že se zcela zřekli používání chemických prostředků. 

Kontaktní informace:
Adresa:
84 Grand Rue, 67120 Dorlisheim, France
Email: igor.monge@bernardbecht.com
Web: http://www.bernardbecht.com