Neohodnoceno

Domaine Bernard Becht - Pinot Noir Exception, 2016

Minerální Pinot Noir s komplexním jemným aroma zralého ovoce a jemnými, kulatými tříslovinami.  

V Alsasku stále více oblíbená odrůda Pinot Noir z vinařství Domaine Bernard Becht nedaleko Štrasburku má velmi výraznou minerální chuť, která reflektuje vápencové podloží vinic, na který byly hrozny pěstovány. Ve vůni najdeme zraré třešně a červené ovoce, v chuti jemné, kulaté tříslovinky, dokladující zrání vína v dubových barriqových sudech. Výborně se hodí k červeným masům nebo ke grilovaným pochoutkám z bílého masa

Můžeme doručit do:
25.10.2019
do 3 dnů (1 ks)
472 Kč / ks 390 Kč bez DPH
Kategorie: Internetový obchod s vínem
REGION: Francie, Alsace
APELACE: AOC Alsace
ODRŮDA: 100% Pinot noir
ROČNÍK: 2016
DOMAINE BERNARD BECHT - Pinot Noir Exception, 2016 (JEDNOTKA MNOŽSTVÍ láhev (1 ks))
ZdarmaZdarma

 

BARVA:  Rubínová, intenzivní, s purpurovými odlesky

AROMA:  Komplexní, jemné, aroma zralých třešní a zralého červeného ovoce

CHUŤ:  Velmi výrazná minerální chuť, zralé ovoce, jemné, kulaté třísloviny

ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ:  Vyrobeno dle zásad integrovaného zemědělství, ruční sklizeň, úplné odzrnění, fermentace v nerezových tancích, časté ponořování matolinového klobouku, zrání ve starších dubových sudech a v barriqových suchech po dvou vínech, technická zátka

DOPORUČENÉ POKRMY:  Červená masa, bílá grilovaná masa, zvěřina, hovězí na víně

TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ:  15° - 18°

DOPORUČENÁ SPOTŘEBA:  2017 až 2022

OBSAH ALKOHOLU:  13%

OBJEM LÁHVE:  0,75 l

 

logo vignerons independants pro eshopbecht

Domaine Bernard Becht

Vinařství Domaine Bernard Becht je situováno mezi úchvatnými pahorky alsaského Couronne d’Or, vinařského regionu, který hraniční se správním centrem Alsaska, Štrasburkem. V tomto regionu se vinná réva pěstuje od nepaměti, a to zejména díky výborné kombinaci expozice často velmi strmých svahů a vápenito-jílovému složení místní půdy. 

Pan Becht začal vyrábět a distribuovat svá vína již v roce 1970, zpočátku pouze soukromé klientele. Hledal ty nejlepší způsoby hospodaření a přizpůsoboval je specifickým potřebám každé ze svých parcel. Vždy byl vášnivým obdivovatelem přírody a  vyhledával jen takové postupy, které ji nijak neohrožují nebo neomezují. Vinařství je členem asociace “Vignes Vivantes” (živé vinice), mezi jejíž hlavní hodnoty patří respekt k životnímu prostředí. Vinařství se od roku 2010 pyšní certifikátem biologického zemědělství. V součastné čítá 15 hektarů  mezi obcemi Dorlisheim, Mutzig a Molsheim a od roku 2006 je vede Bernardova dcera Nathalie, společně s enologem Igorem Mongem.

A jaké jsou cíle vinařství? Stejně jako ve vinařských počátcích pana Bechta, udělat vždy maximum, aby zákazník dostal na stůl kvalitní, výjimečná a přitom cenově dostupná vína, která respektují jedinečný terroir Alsaska. Vyrábět víno z dokonale zralých hroznů, těšit se z vyrobeného vína a zajistit tak celé rodině co nejlepší kvalitu života - také díky tomu, že se zcela zřekli používání chemických prostředků. 

Kontaktní informace:
Adresa:
84 Grand Rue, 67120 Dorlisheim, France
Email: igor.monge@bernardbecht.com
Web: http://www.bernardbecht.com