Neohodnoceno

Domaine Bernard Becht - Riesling Authentique, 2016

Ocelově suchý alsaský Riesling, intenzivní vůně citronu a bílých květů, minerální, s velmi dlouhým závěrem

Ryzí a elegantní Riesling z vinařství Domaine Bernard Becht nedaleko Štrasburku, pěstovaný na jílovito-vápenitých půdách s méně než 2 g zbytkového cukru. Fermentace a zrání vína probíhalo výhradně v nerezových nádobách, zdůrazňující vůní citronu, akácie a bílých květů. Riesling zrál na kalech a má hutné a minerální tělo s velmi dobrým závěrem. Výborně se hodí k rybám nebo také k vepřovému se zelím. 

Můžeme doručit do:
25.10.2019
do 3 dnů (2 ks)
415 Kč / ks 343 Kč bez DPH
Kategorie: Internetový obchod s vínem
REGION: Francie, Alsace
APELACE: AOC Alsace
ODRŮDA: 100% Riesling
ROČNÍK: 2016
DOMAINE BERNARD BECHT - Riesling Authentique, 2016 (JEDNOTKA MNOŽSTVÍ láhev (1 ks))
ZdarmaZdarma

BARVA:  Barva zlatozelená, živá, se žlutozelenými odlesky

AROMA:  Elegantní, intenzivní, jemné aroma akácie, ležérní aroma bílých květů, intenzivní vůně citronu

CHUŤ:  Přímá, intenzivní, hutná, minerální s dobrou intenzitou a velmi dlouhým závěrem

ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ:  Vyrobeno dle zásad integrovaného zemědělství, ruční sklizeň, lisování celých hroznů bez odzrnění, fermentace v nerezových tancích s termoregulací, klasická vinifikace, přímé lisování, zrání v nerezových tancích, zrání na kalech,  jemná filtrace, technická zátka

DOPORUČENÉ POKRMY:  Studené předkrmy, plody moře, krevety, syrové nebo grilované ryby, vepřová pečeně se zelím

TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ:  10° - 12°

DOPORUČENÁ SPOTŘEBA:  2017 až 2025

OBSAH ALKOHOLU:  12%

OBJEM LÁHVE:  0,75 l

 

logo vignerons independants pro eshopbecht

Domaine Bernard Becht

Vinařství Domaine Bernard Becht je situováno mezi úchvatnými pahorky alsaského Couronne d’Or, vinařského regionu, který hraniční se správním centrem Alsaska, Štrasburkem. V tomto regionu se vinná réva pěstuje od nepaměti, a to zejména díky výborné kombinaci expozice často velmi strmých svahů a vápenito-jílovému složení místní půdy. 

Pan Becht začal vyrábět a distribuovat svá vína již v roce 1970, zpočátku pouze soukromé klientele. Hledal ty nejlepší způsoby hospodaření a přizpůsoboval je specifickým potřebám každé ze svých parcel. Vždy byl vášnivým obdivovatelem přírody a  vyhledával jen takové postupy, které ji nijak neohrožují nebo neomezují. Vinařství je členem asociace “Vignes Vivantes” (živé vinice), mezi jejíž hlavní hodnoty patří respekt k životnímu prostředí. Vinařství se od roku 2010 pyšní certifikátem biologického zemědělství. V součastné čítá 15 hektarů  mezi obcemi Dorlisheim, Mutzig a Molsheim a od roku 2006 je vede Bernardova dcera Nathalie, společně s enologem Igorem Mongem.

A jaké jsou cíle vinařství? Stejně jako ve vinařských počátcích pana Bechta, udělat vždy maximum, aby zákazník dostal na stůl kvalitní, výjimečná a přitom cenově dostupná vína, která respektují jedinečný terroir Alsaska. Vyrábět víno z dokonale zralých hroznů, těšit se z vyrobeného vína a zajistit tak celé rodině co nejlepší kvalitu života - také díky tomu, že se zcela zřekli používání chemických prostředků. 

Kontaktní informace:
Adresa:
84 Grand Rue, 67120 Dorlisheim, France
Email: igor.monge@bernardbecht.com
Web: http://www.bernardbecht.com