Neohodnoceno

Domaine des Coutures - L'Épanouie, Saumur Champigny Rouge 2017

Šťavnatý Cabernet Franc z AOC Saumur s lahodnou sametovou chutí, skvělý ke grilovaným pokrmům

Vinařství Domaine des Coutures v apelaci Saumour v údolí řeky Loiry se již 6 generací řadí k těm, kdo s láskou, vášní a špetkou bláznovství řadí kvalitu na nejvyšší příčku. Toto výjimečné víno z Cabernetu Franc syté granátové barvy vás nejprve přivítá výrazným aroma malých černých plodů, v chuti vás překvapí sametové kulaté tříslovinky a nakonec lahodné, šťavnaté a delikátní tělo. Výborně se hodí k uzeniným, uzenému tuňákovi, grilovanému entrecôte, telecímu nebo jehněčímu masu.

Můžeme doručit do:
21.10.2019
do 3 dnů (1 ks)
366 Kč / ks 302 Kč bez DPH
Kategorie: Internetový obchod s vínem
REGION: Francie, Vallée de la Loire
APELACE: AOC Saumur-Champigny
ODRŮDA: 100% Cabernet franc
ROČNÍK: 2017
141 domaine des coutures l epanouie saumur champigny rouge 2015
ZdarmaZdarma

BARVA: Sytá granátová barva

AROMA: Velmi aromatické, jemná fialka

CHUŤ: Aromatická, bohatá, hedvábná, jemný dotyk fialky, elegantní  hedvábné, sametové taniny, lahodné, strukturované tělo, dobrá intenzita, dlouhá persistence

ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ: Pěstováno dle zásad integrovaného zemědcělství, mechanická sklizeň, úplné odzrnění hroznů, fermentace a zrání v nerezových nádržích s termoregulací,  malolaktické kvašení, scelování, čiření, lehká filtrace, korková zátka  

DOPORUČENÉ POKRMY: Uzeniny, uzený tuňák, grilovaný entrecôte, jehněčí kotletka, telecí blanquette (telecí, karotka, smetanová omáčka) 

TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ: 13°C-14°C

DOPORUČENÁ SPOTŘEBA:2017-2021

OBSAH ALKOHOLU: 13%

OBJEM LÁHVE0,75

logo vignerons independants pro eshopcoutures

Domaine des Coutures 

Vinařství Domaine des Coutures se nachází v srdci přírodního parku Loire-Anjou-Touraine, tj. v centru apelace Saumur-Champigny na břehu Loiry.  Historie vinařství, to je celá sága o rodině, jejíž vášní je vinná réva. Půda, vinice a víno jsou rodinné pilíře už 6 generací. 

Vincent Nicolas vystudoval vysokou školu zemědělskou a poté, co několik let pracoval pro různě veliké společnosti, rozhodl se vrátit do svého rodiště a vyrábět vlastní víno. A zde začíná nová stránka historie Domaine des Coutures.

Vinařství dnes obhospodařuje 15 ha v blízkosti vinařské vesnice Turquant. Viniční parcely jsou v apelaci “Saumur-Champigny” a těží ze své výjimečné geografické polohy - jsou chráněny lesíkem Fontevraud a řekou Loirou, mají vynikající slunečnou polohu a velmi příznivé klimatické podmínky.

Byli to Římané, kdo dal jméno “Champigny”, neboli “champ de feu” (ohnivé pole) tomuto specifickému terroiru pro svůj obdivuhodný mikroklimat. Ale nejen minulost, také současnost ocenila tento jedinečný terroir - právě vinice v Saumur-Champigny byly vybrány, aby reprezentovaly region údolí Loiry na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. 

Terroir je tvořen velmi záhřevnou jílovito-vápenitou půdou na skalách z vyvřelého tufu, který dobře absorbuje zimní srážky a využívá je v letním období. Profilační odrůdou našeho vinařství je Cabernet Franc.

Kontaktní informace:
Adresa:
53 Rue des Martyrs, 49730 TURQUANT, France
Email: contact@domaine-des-coutures.com
Web: http://www.domaine-des-coutures.com