Neohodnoceno

Domaine du Télégraphe - Bordeaux Supérieur Rouge 2016

Nevšední aroma exotického ovoce ve spojení Merlotu a Cabernetu z AOC Bordeaux Supérieur, harmonické a intenzivní 

Château de Chelivette s vynikající expozicí svých vinic patří k nejstarším v Bordeaux a od roku 2014 zavádí principy biodynamického vinohradnictví. Klasické spojení Merlotu a Cabernet Sauvignonu na vinicích, kde ještě před pár stoletími stával telegraf dává tomuto cuvée vůni exotického ovoce, na patře však zůstává intenzivní a harmonické. Doporučujeme podávat s grilovanými pokrmy, mořskými plody nebo sýry.

do 2 týdnů
363 Kč / ks 300 Kč bez DPH
Kategorie: Internetový obchod s vínem
REGION: Francie, Bordeaux
APELACE: AOC Bordeaux Supérieur
ODRŮDA: 25% Cabernet Sauvignon, 75% Merlot
ROČNÍK: 2016
zoom 20180506124032.234 2885224977
ZdarmaZdarma

BARVA:  Granátová čirá barva

AROMA:  Intenzivní aroma exotického ovoce

CHUŤ:  Harmonická, lehká, delikátní

ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ:  Vinařství je ve fázi konverze na biodynamické zemědělství, ruční a mechanická sklizeň, klasická vinifikace, scelování, tradiční korková zátka, zrání v cementových nádobách

DOPORUČENÉ POKRMY:  Plody moře, krevety, grilované ryby, světlá masa, grilovaný entrecôte, sýry

TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ:  18°C-20°C

DOPORUČENÁ SPOTŘEBA: 2018-2028

OBSAH ALKOHOLU:  13,5%

OBJEM LÁHVE:  0,75 l

logo vignerons independants pro eshopfontbaude

Château de Chelivette
Château de Chelivette je jednou z nejstarších vinohradnických oblastí v regionu Gironde. Jeho vinice jsou vysázeny na úbočích svahů s vynikající expozicí. Zhruba polovina se rozprostírá v katastru vesnice Ste Eulalie a zbývající ve vesnici St. Loubes, je tedy možno vyrábět vína v rámci apelací Bordeaux supérieur, Premières Côtes de Bordeaux, Bordeaux Rosé a Bordeaux Clairet. 

Pozemek usedlosti se rozkládá na 30 ha, kde najdete louky, keře, přirozené rostlinné bariéry, stoleté stromy pro přirozenou ochranu révy a pro ochranu drobné fauny, které pomáhá v boji proti parazitům. To sama rozmanitost přírody, které nejlépe ochraňuje révu. S touto filozofií vstoupilo Château de Chelivette do nové éry ve vývoji vinařství, když v roce 2014 začalo přechod k biodynamickému hospodaření. 

Krása a klid místa, jeho historie, kvalita jeho terroiru a v neposlední řaděi jeho ideální geografická poloha 15 minut od Bordeaux a Saint Emilionu, představují vynikající základ pro rozvoj vinařské turistikyi. V nově renovovaném Château Mathereau najdete exkluzivní ubytování pro 12 osob v tomto kouzelném místě, kde vládne příroda.
 
Kontaktní informace:
Adresa:
62 rue François Boulière, 33560 Ste Eulalie, France
Email: contact@chelivette.com
Web: http://www.chelivette.com/