Neohodnoceno

Domaine Lavigne - Cuvée Traditionnelle, Saumur-Champigny Rouge 2016

Delikátní Cabernet Franc s intenzivním aroma červeného ovoce, s příjemnou chutí a měkkými poddajnými tříslovinkami

Čiště odrůdové červené víno z odrůdy Cabernet Franc z apelace Saumur-Champigny v údolí Loiry, vinifikovaný inertní technologií pro maximální zachování čistých odrůdových vlastností. Má intenzivní rubínovou barvou, bohaté aroma červeného ovoce a jemné, kulaté tříslovinky. Je univerzálním společníkem k celé řadě pokrmů - tmavé ryby, světlá i tmavá masa, zeleninové pokrmy, italská kuchyně, tvrdé sýry, sýry s bílou plísní, atd.

do 2 týdnů
Značka: Domaine Lavigne
380 Kč / ks 314 Kč bez DPH
Kategorie: Internetový obchod s vínem
REGION: Francie, Vallée de la Loire
APELACE: AOC Saumur-Champigny
ODRŮDA: 100% Cabernet franc
ROČNÍK: 2016
cuvee traditionnelle 2016
ZdarmaZdarma

BARVA: Intenzivní rubínová barva, granátové odlesky

AROMA: Ovocné, intenziví aroma červeného ovoce

CHUŤ: Harmonická chuť, příjemná, plná a bohatá 

ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ: Pěstováno dle zásad integrovaného zemědělství, fermentace a zrání v nerezových nádobách s termoregulací, malolaktické kvašení, klasická vinifikace, scelování

DOPORUČENÉ POKRMY: Vhodný k většině pokrmů, specialitám z hovězího masa, k sýrům, tmavé ryby.

TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ: 12°C

DOPORUČENÁ SPOTŘEBA: 2016-2020

OBSAH ALKOHOLU: 13%

OBJEM LÁHVE0,75 l 

logo vignerons independants pro eshoplavigne

Domaine Lavigne

Vinařství Domaine Lavigne představuje rodinnou historii tří generací. Dnes je to Pascale a Antoine (dcera a zeť) pana Gilberta Lavigne, kteří převzali otěže vinařství v roce 2009. Navazují na tradice a přizpůsobují jim moderní technologie tak, aby ve svých vínech co nejlépe vyjádřili terroir svých vinic. Snaží se dát vinici jen to nejlepší ze sebe sama a ze svých znalostí a hlavně ze svého srdce. 

Vše začíná na vinici, velmi důkladným pozorováním parcel a klimatických podmínek, dále potom ve sklepě, kde je potřeba sledovat a ovlivňovat jednotlivé kroky tak, aby mohla být zaručena vysledovatelnost veškerých činností, týkajících se pěstování a výroby vína.

Jejich vinice se rozkládají na více než 36 hektarech a jsou rozkládají se zejména v katastru obce Varrains a v okolních obcích. Jsou většinou osázeny odrůdou Cabernet Franc, zejména v apelaci Saumur-Champigny. Na 2 ha pěstují odrůdu Chenin, ze které se vyrábí bílá vína apelace Saumur a Clémant de Loire.

Tato roztříštěnost vinic je také důvodem velké rozmanitosti terroirů a každý z nich dává odrůdě Cabernet Franc odlišné vlastnosti. Na tvrdém vápenci se vyskytují převážně jílovité vápencové půdy, někde však najdete i písečné půdy. Díky geologii a expozici každého pozemku můžete ve vínech odhalit jedinečná aromata specifická pro každý terroir

Kontaktní informace:
Adresa:
15 Rue des Rogelins, 49400 Varrains, France
Email: scea.lavigne-veron@orange.fr
Web: http://www.domaine-lavigne.com