Neohodnoceno

Domaine Mont Noir - Tortue, Côtes du Roussillon Rouge 2016

Výrazné, aromatické a plné Cuvé 3 odrůd z AOC Côtes du Roussillon v BIO kvalitě, vhodné k pokrmům z tmavého masa

Vinařství Domaine Mont-Noir je představitel rodinného podniku v Côtes de Roussillon, který od roku 2008 hospodaří v souladu se zásadami biologického zemědělství. Nabízíme vám naše oblíbené Cuvée s převahou odrůdy Syrah s výraznou červenou barvou a intenzivním aroma černého rybízu, třešní a červeného ovoce. Chuť podtrhují elegantní hedvábné taniny a dlouhá persistence. Vyzkoušejte s tmavými masy, jehněčím, sýry.

do 2 týdnů
430 Kč / ks 355 Kč bez DPH
Kategorie: Internetový obchod s vínem
REGION: Francie, Languedoc-Roussillon
APELACE: AOC Côtes du Roussillon
ODRŮDA: 20% Carignan, 20% Grenache, 60% Syrah
ROČNÍK: 2016
129 domaine mont noir tortue cotes du roussillon rouge 2016
ZdarmaZdarma

BARVA:  Výrazná červená barva

AROMA:  Výrazné aroma, vůně černého rybízu, třešní a červeného ovoce

CHUŤ:  Aromatická, intenzivní, příjemná chuť se známkami černého rybízu, třešní a červeného ovoce, elegantní poddajné taniny, lehké tělo, dobrá intenzita, dobrá persistence

ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ:  Ruční sklizeň, lisování, časté potápění matolinového klobouku, použití vybraných kvasinek, malolaktické kvašení, klasická vinifikace, scelování, lehká filtrace, umělá zátka 

DOPORUČENÉ POKRMY:  Tmavá pečená masa, jehněčí žebra, sýry

TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ:  14°C-17°C

DOPORUČENÁ SPOTŘEBA:  2015-2020

OBSAH ALKOHOLU: 13,5%

OBJEM LÁHVE:  0,75

logo vignerons independants pro eshopmont-noirf4e937c4.vigneron-attente
Domaine Mont-Noir

Vinařství Domaine Mont-Noir je rodinný podnik, vedený otcem a synem, hospodařící na 20 ha vinici  v Roussillonu v samém srdci francouzského Katalánska. Jeho jméno je vlastně francouzský překlad katalánského jména vesnice Montner, která se nachází 25 km od Perpignanu. 

Rychlý vývoj společnosti sebou přinesl mnohé změny, mezi jinými také mechanizaci a používání chemikálií. Tyto prostředky však otravují půdu i vodu a nechávají zahynout celým ekosystémům - a tento stav přiměl oba vinaře k tomu, aby začali hlouběji přemýšlet o přírodě a působení člověka na ni.

Od roku 2008, kdy poprvé sklidili první hrozny a kdy se začali zabývat myšlenkou na vytvoření vlastní domény, jim bylo jasné, že jejich prioritou je a vždy bude kvalita a respekt k přírodě - a vybrali si biologické zemědělství. A od té doby, každým rokem kontrolováni ECOCERTem, prokazují vysokou kvalitu své práce a skutečnost, že jim známka AB právem náleží. Certifikát je také závazek vůči vám, našim zákazníkům, spojující kvalitu našich vín s respektem k půdě a k tomu, co konzumujeme. 

Kontaktní informace:
Adresa: 15, Rue des Oliviers, 66720 Montner, France
Email: domaine.mont.noir@gmail.com
Web: http://www.domainemontnoir.com