Neohodnoceno

Gamme Jardin d'Été "Moelleux" Coteaux du Layon Blanc 2016

Sladké aromatické víno z Chenin Blanc je typickým zástupcem AOC Coteaux du Layon na Loiře, skvělé k desertům

Vinařství Château de la Viaudiere již čtvrtým rokem hospodaří podle zásad biologického a biodynamického zemědělství a snaží se o maximální soulad fauny a flóry jak na vinicích, tak i ve sklepě. Toto sladké víno bylo vyrobeno z ručně nasbíraných hroznů, napadených ušlechtilou plísní, která pomáhá nejen koncentrovat nejenom cukr, ale také aroma v hroznovém moštu. Výsledkem je tento skvělý nektar, exloze vůní a chutí v každém doušku. Vůně je komplexní, mnohovrstevná směs ovoce, zimolezu a lipového květu, doplněná závanem pazourku a minerální dlouhou dochutí. Výborný společník pro tradiční francouzské fois gras, tučné sýry s modrou plísní, ovocné dezerty, nebo jen jako aperitiv.

do 2 týdnů
470 Kč / ks 388 Kč bez DPH
Kategorie: Internetový obchod s vínem
REGION: Francie, Vallée de la Loire
APELACE: AOC Coteaux du Layon
ODRŮDA: 100% Chenin
ROČNÍK: 2016
138 gamme jardin d ete moelleux coteaux du layon blanc 2014
ZdarmaZdarma

BARVA: Čirá zlatá barva, zlatožluté odlesky

AROMA: Aromatické, ovocné, vůně zimolezu, meruněk, kdoulí, zavařeniny

CHUŤ: Jemná ovocná chuť s dobrou kyselinkou, známky lipového květu a kdoulí, lehký závan pazourku, minerální s dlouhou persistencí

ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ: VInařství je v procesu přechodu na biologické zemědělství, ruční sklizeň botrytizovaných hroznů, fermentace v nerezových tancích s termoregulací

OCENĚNÍ A MEDAILE:'¨ Terra Vitis

DOPORUČENÉ POKRMY:'¨ Aperitiv, fois gras, sýry s modrou plísní uvnitř, ovocné deserty

TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ: 8°C-12°C

DOPORUČENÁ SPOTŘEBA: 2018-2021

OBSAH ALKOHOLU: 12%

OBJEM LÁHVE0,75 l

 

 

logo vignerons independants pro eshoplavigne

Château de la Viaudière
V samém srdci Coteaux du Layon v oblasti Anjou se nachází rodinné vinařství Château de la Viaudière, kde se víno pěstuje již 4 století. Před 20 lety převzali vládu nad 33 ha rodinného pokladu Agnès a Pierre-Antoine Giovannoni a rádi vás přivítají ve svých sklepeních.

Vinice a výroba vína je se již čtvrtým rokem ošetřují podle zásad BIO zemědělství a biodiverzita fauny a flóry se tady vyjíví v naprosté harmonii v souladu s biodynamickými praktikami. Krédem vinařství je ve svých vínech co nejlépe vyjádřit bohatost života tohoto nádherného místa v údolí řeky Loiry.

Kontaktní informace:
Adresa:
La Viaudière, 49380 Champ sur Layon, France
Email: pierre_antoine@chateauviaudiere.com
Web: http://www.chateau-viaudiere.com