Neohodnoceno

Château Fontbaude - Le Pelerin de Fontbaude, Côtes de Bordeaux Rouge 2016

Elegatní a delikátní BIO Merlot z AOC Côtes de Bordeaux s rozvinutou vůní a chutí čerstvého ovoce, skvělý k uzeninám

François Sabaté uprchl ve svých 12 letech ze Španělska, oženil se začal budovat své vinařství. Dnes vlastní 19 ha vinic na skvělém vápenném podloží na pravém břehu řeky Dorgogne v Bordeaux. Od roku 2012 se může pyšnit titulem biologického zemědělce. Tento vynikající čistě odrůdový Merlot vám nabídne typické aroma čerstvého tmavého ovoce, sametové kulaté tříslovinky a lahodné plné tělo s dlouhým závěrem. Nejlépe vychutnáte s uzeninou, sýry nebo různými úpravami hovězízo masa.

do 2 týdnů
351 Kč / ks 290 Kč bez DPH
Kategorie: Internetový obchod s vínem
REGION: Francie, Bordeaux
APELACE: AOC Côtes de Bordeaux
ODRŮDA: 100% Merlot
ROČNÍK: 2016
447 le p lerin de fontbaude cotes de bordeaux rouge 2016
ZdarmaZdarma

BARVA:  Výrazná granátová barva

AROMA:  Svěží, ovocné, rozvinuté aroma ovoce

CHUŤ:  Svěží, kulatá, rozvinutá chuť čerstvého ovoce, kulaté hedvábné taniny, lahodné, lehké tělo, dobrá intenzita, dlouhá dochuť

ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ:  Biologické zemědělství, mechanizovaná sklizeň

OCENĚNÍ A MEDAILE:  
Concours des vins Millésime bio 2018 : Médaille d'argent

Concours des vins de Lyon 2018 : Médaille d'or

DOPORUČENÉ POKRMY:  Aperitiv, uzeniny, mleté maso zapečené v těstě (Pâté en croute)

TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ:  16°C-18°C

DOPORUČENÁ SPOTŘEBA:  2017-2022

OBSAH ALKOHOLU: 13%

OBJEM LÁHVE:  0,75 l

 

logo vignerons independants pro eshopfontbaude

Château Fontbaude
François Sabaté, syn španělských emigrantů, poprvé přijel do Francie, když mu bylo 12 let. Oženil se a se svou manželkou pracoval jako dělník na vinicích v různých vinařstvích, až se nakonec rozhodl v roce 1969 koupit své vlastní 4 hektary vinohradů a to byl začátek jeho dobrodružství ve světě vinné révy. Dnes vlastní rodinný podnik 19 ha viničných parcel. Vinice jsou situovány na mírných svazích Saint Magne de Castillon, na vápenných půdách, které jsou pro vinnou révu jedny z nejlepších. Vinice jsou osázeny ze 75% odrůdou Merlot, 20% patří odrůdě Cabernet Franc a na 5% je pěstována odrůda Malbec. Průměrné stáří vinic je zhruba 40 let. 

Od zimního prořezávání vinic až po konečnou sklizeň, François dává svým vinicím velkou péči s cílem získat výborné hrozny jako nezbytnou ingredienci pro výroby velkých vín. 

Od roku 2012 jsou vinice obdělávány v biologickém režimu. Díky velmi častému pozorování vývoje a života na vinicích jsou veškeré práce přizpůsobeny stavu vegetace a potřebám rostlin. 

Vinařství je vybaveno moderní technologií, která jim umožňuje rychle a šetrné zpracování sklizně. Klasická vinifikace podle tradičních metod z regionu Bordeaux je samozřejmě přizpůsobena chuti konzumentů.

Po sběru hroznů na vinici jsou hrozny rychle dopraveny do sklepa, jejich vinifikace se děje v nerezových nádržích s řízenou teplotou kvašení (maximálně 26°C), aby bylo možno co nejvíce konzervovat ovocná aromata hroznů. Délka kvašení je 10 až 21 dnů podle kvality hroznů a typu vína, které se vyrábí. Zrání vína probíhá po dobu 12 měsíců zčásti ve velkých, zčásti v barikových sudech. Lahvování probíhá přímo ve vinařství. 

Kontaktní informace:
Adresa:
34 rue de l'église, 33350 Saint Magne de Castillon, France
Email: chateau.fontbaude@wanadoo.fr
Web: http://www.chateaufontbaude.com