Neohodnoceno

Château Saint Cels - Confidentielle Mille Etoiles, Saint-Chinian Rouge 2016

Harmonické cuvée z Langueducu s vůní fialek, černých lanýzů a zralého ovoce, k výrazným pokrmům z hovězího masa

Toto Cuvée "Confidentielle Mille Etoiles" pochází z nejlepších parcel vinařství, v jejichž půdě najdeme pozůstatky lastur mořských živočichů, roztříštěných na tisíce kousků. Strukturované a mohutné trio Syrah, Grenache a Mourvedre, plné a bohaté tělo s vyzrálými kulatými taniny a aroma fialek a černých lanýžů je skvělým doprovodem k výrazným pokrmům z hovězího masa, grilovaným pokrmům nebo k pečené kachně.

do 2 týdnů
672 Kč / ks 555 Kč bez DPH
Kategorie: Internetový obchod s vínem
REGION: Francie, Languedoc-Roussillon
APELACE: AOC Saint-Chinian
ODRŮDA: 30% Grenache, 20% Mourvedre, 50% Syrah
ROČNÍK: 2016
705 saint cels confidentielle rouge mille etoiles saint chinian rouge 2016
ZdarmaZdarma

BARVA:  Intenzivní granátová barva s rubínovými odlesky

AROMA:  Harmonická, typicky odrůdová vůně fialek, bohaté aroma černých lanýžů, černých třešní, zralého ovoce a kakaa.

CHUŤ:  Plná a bohatá chuť fialek, černých lanýžů, delikátní zralé ovoce, elegantní, kulaté a zralé třísloviny, strukturované kulaté tělo, velmi dlouhý závěr

ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ:  Vinařství se nachází v období konverze k biologickému zemědělství, mechanizovaná sklizeň, úplné odzrnění, fermentace v nerezových tancích s termoregulací, malolaktické kvašení, klasická vinifikace, potápění matolinového klobouku, scelování, jemná filtrace, tradiční korková zátka.

DOPORUČENÉ POKRMY:  Steaky a pokrmy z hovězího masa, pečená kachna, vyzrálé aromatické sýry.

TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ:  16° - 18°

DOPORUČENÁ SPOTŘEBA:  2019 až 2030

OBSAH ALKOHOLU:  14,5%

OBJEM LÁHVE:  0,75 l

 

logo vignerons independants pro eshopsaint cels

Domaine Saint Cels
Vinařství Domaine Saint Cels je vklíněno do srdce Languedocu v apelaci Saint-Chinian asi 30 km západně od města Béziers. Vinice o celkové výměře 80 ha se vyznačují velmi proměnlivým a komplexním terroirem, který představuje veškerou bohatost a aromatickou sílu tohoto vinařského regionu. Vznikají zde vína plná slunce, lásky a autenticity. 

Vinice najdete v obcích Saint-Chinian, Murviel les Béziers a Assignan na velmi odlišných půdách - od břidlicových, jilovito-vápenitých až po hrubě oblázkové. Velmi dobře se zde daří odrůdám Grenache, Syrah, Mourvèdre, Cinsault, Carignan, Charnonnay, Roussanne, Colombard, Vermentino, atd. Vinice profitují z teplého a suchého středomořského klimatu, ale také z určité čerstvosti, dané nadmořskou výškou 100 - 450 m n.m. Okolní krajinu pak dotváření borovice a křovinaté porosty s voňavými bylinkami zvanými “garrigue”. Právě tyto pro přírodu a terroir Languedocu typické elementy nám obdobně jako noty hudbě pomáhají zkomponovat vína jedinečné plnosti a různorodosti. Pro nás terroir znamená sílu a vlastní identitu.

Ale Saint-Cels, to je především historie jedné rodiny…. Příběh začíná v roce 1970, kdy Henri Calas, dědeček, zakoupil Saint-Cels. V roce 1993 jeho vnuk Etienne obnovuje vinice a věnuje se pouze vinohradu, vína ještě nechává vyrábět ve velkých družstvech Languedocu. Dnes je to však už jiný příběh - především se změnil způsob pěstování vinné révy. Nepoužívá se mechanizace nebo pesticity. Pouze v souladu s přírodou, s použitím inovativních metod biologického hospodaření nyní hospodaří Etienne se svou manželkou Marií a jejich snem je dodávat nádherná vína z terroiru Saint-Cels za jeho hranice.

Kontaktní informace:
Adresa:
Lieudit Saint-Cels, 34360 Saint-Chinian, France
Email: info@saintcels.fr
Web: http://www.saintcels.fr