Neohodnoceno

Château Saint Cels - Etincelle Tinte Clochette, Pays d'Oc Blanc 2018

Svůdné, delikátní aroma hrušek a jemná minerální vůně pazourku, lehké víno pro každou příležitost

Pod značkou "Etincelles" najdeme základní řadu vín pro každodenní spotřebu - jednoduchá, ovocná, pro chvíle oddechu i potěšení. V tomto cuvée se snoubí živost a aroma odrůdy Colombard a jemnost a elegance odrůdy Vermentino. Doporučujeme k lehkým zeleninovým salátům, pokrmům z ryb nebo lehkým úpravám drůbežího masa.

Položka byla vyprodána…
do 4 týdnů
249 Kč / ks 206 Kč bez DPH
Kategorie: Francouzská vína
REGION: Francie, Languedoc-Roussillon
APELACE: AOC Pays d’Oc
ODRŮDA: 50% Colombard, 50% Vermentino
ROČNÍK: 2018
Položka byla vyprodána…
687 687 saint cels etincelle blanc tinte clochette pays d oc blanc 2017.png
Tip

BARVA:  Žlutá křišťálová barva s odlesky zlaté

AROMA:  Delikátní, jemné, aroma bílých ovocných plodů, ležerní vůně hrušky

CHUŤ:  Osvěžující, delikátní, jemná se náznaky hrušky, jemná chuť pazourku, lehce minerální, s dobrou intenzitou a dlouhým závěrem.

ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ:  Vinařství se nachází v období konverze k biologickému zemědělství, noční mechanizovaná sklizeň, fermentace v nerezových tancích s termoregulací, použití vybraných kvasinek, klasická vinifikace, zrání na kvasinkách, přímé lisování, stáčení, jemná filtrace, číření, umělá zátka.

DOPORUČENÉ POKRMY:  Aperitiv, pokrmy z ryb, krevety, vybrané aromatické sýry

TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ:  8° - 10°

DOPORUČENÁ SPOTŘEBA:  2019 až 2022

OBSAH ALKOHOLU:  12,5%

OBJEM LÁHVE:  0,75 l 

logo vignerons independants pro eshopsaint cels

Domaine Saint Cels
Vinařství Domaine Saint Cels je vklíněno do srdce Languedocu v apelaci Saint-Chinian asi 30 km západně od města Béziers. Vinice o celkové výměře 80 ha se vyznačují velmi proměnlivým a komplexním terroirem, který představuje veškerou bohatost a aromatickou sílu tohoto vinařského regionu. Vznikají zde vína plná slunce, lásky a autenticity. 

Vinice najdete v obcích Saint-Chinian, Murviel les Béziers a Assignan na velmi odlišných půdách - od břidlicových, jilovito-vápenitých až po hrubě oblázkové. Velmi dobře se zde daří odrůdám Grenache, Syrah, Mourvèdre, Cinsault, Carignan, Charnonnay, Roussanne, Colombard, Vermentino, atd. Vinice profitují z teplého a suchého středomořského klimatu, ale také z určité čerstvosti, dané nadmořskou výškou 100 - 450 m n.m. Okolní krajinu pak dotváření borovice a křovinaté porosty s voňavými bylinkami zvanými “garrigue”. Právě tyto pro přírodu a terroir Languedocu typické elementy nám obdobně jako noty hudbě pomáhají zkomponovat vína jedinečné plnosti a různorodosti. Pro nás terroir znamená sílu a vlastní identitu.

Ale Saint-Cels, to je především historie jedné rodiny…. Příběh začíná v roce 1970, kdy Henri Calas, dědeček, zakoupil Saint-Cels. V roce 1993 jeho vnuk Etienne obnovuje vinice a věnuje se pouze vinohradu, vína ještě nechává vyrábět ve velkých družstvech Languedocu. Dnes je to však už jiný příběh - především se změnil způsob pěstování vinné révy. Nepoužívá se mechanizace nebo pesticity. Pouze v souladu s přírodou, s použitím inovativních metod biologického hospodaření nyní hospodaří Etienne se svou manželkou Marií a jejich snem je dodávat nádherná vína z terroiru Saint-Cels za jeho hranice.

Kontaktní informace:
Adresa:
Lieudit Saint-Cels, 34360 Saint-Chinian, France
Email: info@saintcels.fr
Web: http://www.saintcels.fr