Neohodnoceno

Château Saint Cels - Intemporelle Combe Longue, Saint-Chinian Blanc 2017

Svěží, ovocné a jemně kořenité cuvée z tradičních bílých odrůd Languedocu, vhodné k pokrmům z ryb

Řada vín "Intemporelles" je vyráběná tak, aby v nich maximálně a autenticky zachytila bohatost terroiru vinic regionu Saint-Chinian v Languedocu. Vína jsou zde plná slunce a zralého ovoce. V tomto cuvée "Combe Longue" se snoubí trio tradičních odrůd - Grenache Blanc, která dodává vůni bílých květů a aromatických Roussanne a Vermentino. Vhodné k různým úpravám ryb nebo středomořské kuchyni.

Můžeme doručit do:
21.10.2019
do 3 dnů (1 ks)
447 Kč / ks 369 Kč bez DPH
Kategorie: Internetový obchod s vínem
REGION: Francie, Languedoc-Roussillon
APELACE: AOC Saint-Chinian
ODRŮDA: 50% Grenache blanc, 30% Roussanne, 20% Vermentino
ROČNÍK: 2017
708 708 saint cels intemporelle blanc combe longue saint chinian blanc 2017.png
ZdarmaZdarma

BARVA:  Jasně zářivá žlutá barva s odlesky stříbrné

AROMA:  Delikátní, svěží, bohatá vůně citrusů, plné aroma mandarinky, jemné koření

CHUŤ:  Výrazná, plná chuť, pomerančový květ, lehké známky citrusů, ležerní aroma koření. Plné, strukturované tělo, dobrá intenzita a dlouhý závěr.

ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ:  Vinařství se nachází v období konverze k biologickému zemědělství, mechanizovaná sklizeň, fermentace v nerezových tancích s termoregulací, použití vybraných kvasinek, klasická vinifikace, přímé lisování, stáčení, zrání na kvasinkách, jemná filtrace, číření, umělá zátka.

OCENĚNÍ A MEDAILE:
Celostátní soutěž zemědělců 2017 : Zlatá medaile
Soutěž Frands vins de France v Mâconu 2018 : Zlatá medaile
 

DOPORUČENÉ POKRMY:  Pokrmy z ryb, grilované ryby, ryby s omáčkami, středomořská kuchyně, sushi

TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ:  10° - 12°

DOPORUČENÁ SPOTŘEBA:  2017 až 2020

OBSAH ALKOHOLU:  13,5%

OBJEM LÁHVE:  0,75 l

logo vignerons independants pro eshopsaint cels

Domaine Saint Cels
Vinařství Domaine Saint Cels je vklíněno do srdce Languedocu v apelaci Saint-Chinian asi 30 km západně od města Béziers. Vinice o celkové výměře 80 ha se vyznačují velmi proměnlivým a komplexním terroirem, který představuje veškerou bohatost a aromatickou sílu tohoto vinařského regionu. Vznikají zde vína plná slunce, lásky a autenticity. 

Vinice najdete v obcích Saint-Chinian, Murviel les Béziers a Assignan na velmi odlišných půdách - od břidlicových, jilovito-vápenitých až po hrubě oblázkové. Velmi dobře se zde daří odrůdám Grenache, Syrah, Mourvèdre, Cinsault, Carignan, Charnonnay, Roussanne, Colombard, Vermentino, atd. Vinice profitují z teplého a suchého středomořského klimatu, ale také z určité čerstvosti, dané nadmořskou výškou 100 - 450 m n.m. Okolní krajinu pak dotváření borovice a křovinaté porosty s voňavými bylinkami zvanými “garrigue”. Právě tyto pro přírodu a terroir Languedocu typické elementy nám obdobně jako noty hudbě pomáhají zkomponovat vína jedinečné plnosti a různorodosti. Pro nás terroir znamená sílu a vlastní identitu.

Ale Saint-Cels, to je především historie jedné rodiny…. Příběh začíná v roce 1970, kdy Henri Calas, dědeček, zakoupil Saint-Cels. V roce 1993 jeho vnuk Etienne obnovuje vinice a věnuje se pouze vinohradu, vína ještě nechává vyrábět ve velkých družstvech Languedocu. Dnes je to však už jiný příběh - především se změnil způsob pěstování vinné révy. Nepoužívá se mechanizace nebo pesticity. Pouze v souladu s přírodou, s použitím inovativních metod biologického hospodaření nyní hospodaří Etienne se svou manželkou Marií a jejich snem je dodávat nádherná vína z terroiru Saint-Cels za jeho hranice.

Kontaktní informace:
Adresa:
Lieudit Saint-Cels, 34360 Saint-Chinian, France
Email: info@saintcels.fr
Web: http://www.saintcels.fr