Domaine des Coutures - L'Etincelle, Saumur Blanc 2016

Subtilní Chenin Blanc s vůní akátu, exotického liči a kandované meruňky - ideální pro rybí speciality nebo zeleninové saláty

Vinařství Domaine des Coutures v apelaci Saumour v údolí řeky Loiry se již 6 generací řadí k těm, kdo s láskou, vášní a špetkou bláznovství řadí kvalitu na nejvyšší příčku. Čistě odrůdový Chenin Blanc vyzrával na kalech a v dřevěných barikových sudech - díky této vinifikaci najdeme v chuti a vůni květinové tóny akátu, exotické liči, meruňku a broskev, jemné koření a aroma kandovaného ovoce. Vhodný k pokrmům z ryb, zeleninovým salátům a světlým grilovaným masům.

 

Můžeme doručit do:
2.10.2020
do 3 dnů
389 Kč / ks 321 Kč bez DPH
Kategorie: BÍLÁ VÍNA Z FRANCIE
REGION: Francie, Vallée de la Loire
APELACE: AOC Saumur
ODRŮDA: 100% Chenin
ROČNÍK: 2016

BARVAZlatožlutá čirá barva

AROMA: Komplexní, intenzivní květinová vůně, akát, jemné ovocné aroma liči a meruňky.

CHUŤ: Jemná, delikátní, jemné ovoce - meruňka, broskev, dlouhý závěr s chutí kandovaného ovoce, strukurované tělo

ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ: Pěstováno dle zásad integrovaného zemědělství, ruční sklizeň, fermentace v dubových sudech, zrání v dubových barikových sudech, tradiční korková zátka, zrání na kalech s pravidelným promícháváním kalů

OCENĚNÍ A MEDAILE: Concours des Ligers 2018 : Liger de bronze

DOPORUČENÉ POKRMY: Studené předkrmy, pokrmy z ryb a plodů moře, foie gras, zeleninové saláty, grilovaná bílá masa

TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ: 10° - 12°

DOPORUČENÁ SPOTŘEBA: 2016-2019

OBSAH ALKOHOLU: 13%

OBJEM LÁHVE0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

logo-vignerons-independants

Domaine des Coutures 

Vinařství Domaine des Coutures se nachází v srdci přírodního parku Loire-Anjou-Touraine, tj. v centru apelace Saumur-Champigny na břehu Loiry.  Historie vinařství, to je celá sága o rodině, jejíž vášní je vinná réva. Půda, vinice a víno jsou rodinné pilíře už 6 generací. 

Vincent Nicolas vystudoval vysokou školu zemědělskou a poté, co několik let pracoval pro různě veliké společnosti, rozhodl se vrátit do svého rodiště a vyrábět vlastní víno. A zde začíná nová stránka historie Domaine des Coutures.

Vinařství dnes obhospodařuje 15 ha v blízkosti vinařské vesnice Turquant. Viniční parcely jsou v apelaci “Saumur-Champigny” a těží ze své výjimečné geografické polohy - jsou chráněny lesíkem Fontevraud a řekou Loirou, mají vynikající slunečnou polohu a velmi příznivé klimatické podmínky.

Byli to Římané, kdo dal jméno “Champigny”, neboli “champ de feu” (ohnivé pole) tomuto specifickému terroiru pro svůj obdivuhodný mikroklimat. Ale nejen minulost, také současnost ocenila tento jedinečný terroir - právě vinice v Saumur-Champigny byly vybrány, aby reprezentovaly region údolí Loiry na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. 

Terroir je tvořen velmi záhřevnou jílovito-vápenitou půdou na skalách z vyvřelého tufu, který dobře absorbuje zimní srážky a využívá je v letním období. Profilační odrůdou našeho vinařství je Cabernet Franc.

Kontaktní informace:
Adresa:
53 Rue des Martyrs, 49730 TURQUANT, France
Email: contact@domaine-des-coutures.com
Web: http://www.domaine-des-coutures.com