O NÁS

Internetový obchod winam.cz provozuje společnost Winam s.r.o., která ve spolupráci se Sdružením nezávislých vinařů Francie nabízí možnost přímého nákupu vín nezávislých vinařů Francie z jejich centrálního skladu v Mâconu a jejich distribuci v ČR.
 
Kdo je WINAM?
Společnost Winam s.r.o. založili dva přátelé, Iveta a Beat, které jejich životní osudy zavedly do Českého Švýcarska. Iveta se dlouhá léta věnovala vývoji a výrobě vlaků ve velké průmyslové korporaci a několik let pracovala ve Švýcarsku, zemi zaslíbené jejím koníčkům - horám a vínu. A odtud není daleko k nezávislým vinařům do Francie. V roce 2019 získala certifikát sommeliera a mezinárodně uznávaný diplom WSET.
foto iveta eshop
Beat pochází ze Švýcarska a přes 30 let pracoval jako bankéř. Před časem se přestěhoval do Českého Švýcarska, rodného kraje své manželky. Jeho koníčkem je zejména dobré jídlo a víno - a to už od dob svého mládí, kdy pomáhal rodičům v jejich rodinné restauraci. Svoji kulinářskou vášeň  velmi rád sdílí s přáteli, pro které již léta organizuje výlety za gastronomickými zážitky do Francie a Jižní Afriky. Beat absolvoval Weinkurs Gastronomie na Schweizer Gastronomiefernschule.

Beat Foto rev1

Nezávislý degustáror Jiří Matela

Jiří chtěl být hajným a léta pracoval jako manager ve sklárně - až do té doby, než  jej jeho cestovatelská vášeň přivedla do Francie, kde objevil tamní vinaře a jejich osobitá vína. V roce 2007 absolvoval Sommeliérský kurz ve Valticích pod vedením prof.Krause a úspěšně složil degustační zkoušky 1. a 2. stupně na střední vinařské škole a NVC Valtice. Nyní pracuje jako nezávislý sommeliér, specializuje se zejména na vína Francie, Německa, Rakouska nebo Madarska. Spolupracuje s gastronomickými provozy při výběru vín, tvorbě vinných lístků s důrazem na snoubení vína a jídla nebo při školení personálu. Pořádá degustace, gastrovečery, besedy, přednášky nebo také cesty za vínem.

portret_Jiri_Matela_12_09_3_B_mensi

NAŠE VIZE

Chceme našim zákazníkům umožnit nakupovat vína od nezávislých vinařů Francie napřímo a za stejné ceny, za které jsou nabízena spotřebitelům ve Francii. Našim cílem je zajistit našim klientům pravidelnou a výhodnou přepravu těchto vín do České republiky a kvalifikovanou podporu v českém jazyce. Organizováním zájezdů za vínem do Francie chceme milovníkům vína v České republice přiblížit svérázné osobnosti vinařů a jejich hodnoty. 

V našem internetovém obchodě winam.cz nabízíme více než 150 zajímavých produktů od třicítky nezávislých vinařů. Na stránkách našeho francouzského partnera www.vigneron-independant.com si můžete vybírat z dalších téměř 3000 vín a prostřednictvím WINAM si objednat jejich dodání až k vám domů.

Přesvědčte se sami, že synonymem značky Nezávislých vinařů Francie je jedinečnost, vysoká kvalita a dostupná cena.

logo vignerons independants pro eshop

Kdo jsou “Les Vignerons Indépendants de France”? 

Jedná se o sdružení více než 7000 samostatně hospodařících vinařů ze všech regionů Francie, které vzniklo v roce 1976 jako hnutí vinařů, nespokojených s obchodní politikou velkých družstev. Hlavním úkolem sdružení je ochraňovat rodinné vinařské podniky, propagovat jejich produkty a podporovat jejich prodej.

Značná část nezávislých vinařů hospodaří na malých parcelách s limitovanou produkcí. Většina z nich vyrábí originální, autentická a často i experimentální vína, která se výrazně odlišují od masové velkovýroby.   

Složitá administrativa a náklady na marketing jsou většinou překážkou obchodní expanze těchto malých vinařství - proto využívají služeb, které jim poskytuje sdružení “Les Vignerons Indépendants de France”, např. pořádání soutěží a výstav, společný internetový obchod, moderní centrální sklad o rozloze 10 000 m2 v Mâconu, atd.

Prostřednictvím sdružení jsou v současné době vína distribuována pouze v rámci Francie a Belgie - a nově prostřednictvím WINAM také do České republiky.

Pro více informací přejděte na: Sdružení nezávislých vinařů Francie nebo Les Vignerons Indépedant