PROGRAM ZÁJEZDŮ do Alsaska, Burgundska a Beaujolais

Termíny:               7.-11.5.2019, 25.-29.9.2019, 24.-28.10.2019

 

1.den: odjezd večer z Prahy, tranzit přes Německo do Francie

2.den: BEAUJOLAIS:
Po zastávce na snídani se přesuneme do srdce Beaujolais, kde navštívíme první sklep nezávislého vinaře, nahlédneme do tajemství jeho výrobních technologií, ochutnáme vína doprovázená lehkým obědem z vybraných lokálních produktů. Odpoledne se vydáme napříč vinicemi Beaujolais a Mâconnais, zastavíme se u známého přírodního monumentu Roche de Solutré a objevíme dávnou slávu opatství Abbaye de Cluny. Poté se ubytujeme v hotelu, kde strávíme 2 noci. Večer nás čeká společná degustace různých vín regionu a tematická večeře připravená z místních specialit.
 
3.den:BURGUNDSKO
Po snídani navštívíme nejznámější “terroir” Burgundska, Clos de Vougeot a jeho zámek, kde podle pověsti mniši ochutnávali hlínu, aby vybrali ty nejlepší parcely pro své vinice. Projedeme slavnými vinicemi Côte d’Or , abychom vyhledali dalšího nezávislého vinaře, který nám představí svoji doménu a nechá nás ochutnat své produkty. Odpoledne zavítáme do starobylého vinařského města Beaune, známého  svým špitálem s typicky glazovanými střechami a tradičními aukcemi vína. Večer pro nás bude připravena degustace burgundských vín a typické burgundské menu k večeři.
 
4. den: ALSASKO
Po snídani se odhlásíme z hotelu a zamíříme na návštěvu posledního nezávislého vinaře, tentokrát v Alsasku. Po krátké prohlídce a ochutnávce místních specialit nás čeká poslední zastávka - starobylé město Colmar se svou malebnou čtvrtí “Malé Benátky”. V místní restauraci budeme mít možnost ochutnat speciality Alsaské kuchyně a pozdě večer se vydáme na cestu domů
 

5. den: transfer přes Německo, příjezd do Prahy v ranních hodinách

Cena zahrnuje:
  • dopravu komfortním dálkovým autobusem
  • 2x ubytování ve 2-lůžkovém pokoji se snídaní
  • 3x návštěva vinných sklepů, ochutnávka vín včetně lehkého oběda
  • 2x tematické degustace vín Burgundska a Beaujolais s výkladem
  • služby průvodce po celou dobu pobytu
  • brožuru o navštívených oblastech a vinařstvích
  • pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

  • večeře (3-chodové menu s regionálními specialitami à 690 Kč), vstupy do památek (Clos de Vougeot 195 Kč, Abbaye de Cluny 250 Kč, Hôtel-Dieu 295 Kč)
  • Cestovní pojištění 
  • Příplatek za jednolůžkový pokoj (1820 Kč)
 
 
Minimální počet osob pro realizaci zájezdu: 25
Cestovní kancelář si vyhrazuje právo na změny programu podle aktuálních okolností
Zájezd je organizován ve spolupráci s CK Eva Šulcová.
Více informací naleznete na www.ckevasulcova.cz a www.winam.cz