Neohodnoceno

Château Saint Cels - Cabernet Sauvignon, Pays d'Oc Rouge 2018

Vyzrálý Cabernet Sauvignon z Languedocu, s vůní a chutí konfitovaného ovoce, kouře a koření

Přestože je odrůda Cabernet Sauvignon relativně nová v regionu Languedocu, zdejší středomořské prostředí jí velmi prospívá a nabízí dokonale vyzrálá vína. Vinice vinařství Domaine Saint Cels se rozkládají u řeky a jejich půdu tvoří velké oblázky, tzv. galets, které dávájí této odrůdě její jedinečný charakter. Doporučujeme k výrazným pokrmům - asijským specialitám, pokrmům ze skopového nebo králíčího masa.

do 4 týdnů
339 Kč / ks 280 Kč bez DPH
Kategorie: Internetový obchod s vínem
REGION: Francie, Languedoc-Roussillon
APELACE: AOC Pays d’Oc
ODRŮDA: 100% Cabernet Sauvignon
ROČNÍK: 2018

BARVA:  Jasná rubínová barva s odlesky pivoňky

AROMA:  Aromatická, harmonická vůně, kandované a kompotované ovoce, vůně švestek, ležerní aroma koření a kouře.

CHUŤ:

Harmonická, plná chuť, konfitované ovoce, šťavnatá chuť švestek a kouře. Zralé, hedvábné a kulaté taniny, strukturované tělo, dobrá intenzita a velmi dlouhá dochuť

ZPŮSOB ZPRACOVÁNÍ:  Vinařství se nachází v období konverze k biologickému zemědělství, mechanizovaná sklizeň, úplné odzrnění, fermentace v nerezových tancích s termoregulací, malolaktické kvašení, časté přelévání matolinového kloubouku, jemná filtrace, číření, umělá zátka.

DOPORUČENÉ POKRMY:  Asijské speciality, pokrmy ze skopového masa, králík s hořčicovou omáčkou

TEPLOTA SERVÍROVÁNÍ:  14° - 16°

DOPORUČENÁ SPOTŘEBA:  2019 až 2023

OBSAH ALKOHOLU:  13%

OBJEM LÁHVE:  0,75 l

 

logo vignerons independants pro eshopsaint cels

Domaine Saint Cels
Vinařství Domaine Saint Cels je vklíněno do srdce Languedocu v apelaci Saint-Chinian asi 30 km západně od města Béziers. Vinice o celkové výměře 80 ha se vyznačují velmi proměnlivým a komplexním terroirem, který představuje veškerou bohatost a aromatickou sílu tohoto vinařského regionu. Vznikají zde vína plná slunce, lásky a autenticity. 

Vinice najdete v obcích Saint-Chinian, Murviel les Béziers a Assignan na velmi odlišných půdách - od břidlicových, jilovito-vápenitých až po hrubě oblázkové. Velmi dobře se zde daří odrůdám Grenache, Syrah, Mourvèdre, Cinsault, Carignan, Charnonnay, Roussanne, Colombard, Vermentino, atd. Vinice profitují z teplého a suchého středomořského klimatu, ale také z určité čerstvosti, dané nadmořskou výškou 100 - 450 m n.m. Okolní krajinu pak dotváření borovice a křovinaté porosty s voňavými bylinkami zvanými “garrigue”. Právě tyto pro přírodu a terroir Languedocu typické elementy nám obdobně jako noty hudbě pomáhají zkomponovat vína jedinečné plnosti a různorodosti. Pro nás terroir znamená sílu a vlastní identitu.

Ale Saint-Cels, to je především historie jedné rodiny…. Příběh začíná v roce 1970, kdy Henri Calas, dědeček, zakoupil Saint-Cels. V roce 1993 jeho vnuk Etienne obnovuje vinice a věnuje se pouze vinohradu, vína ještě nechává vyrábět ve velkých družstvech Languedocu. Dnes je to však už jiný příběh - především se změnil způsob pěstování vinné révy. Nepoužívá se mechanizace nebo pesticity. Pouze v souladu s přírodou, s použitím inovativních metod biologického hospodaření nyní hospodaří Etienne se svou manželkou Marií a jejich snem je dodávat nádherná vína z terroiru Saint-Cels za jeho hranice.

Kontaktní informace:
Adresa:
Lieudit Saint-Cels, 34360 Saint-Chinian, France
Email: info@saintcels.fr
Web: http://www.saintcels.fr