Trio sladkých vín z Alsaska

Sladké potěšení z Alsaska - dárková kazeta sladkých bílých vín, vyrobených z Gewurztramineru, jedné z nejaromatičtějších odrůd vinné révy ze 3 různých terroirů prosluněného Alsaska. První je z rodinného vinařství pana Moellingera nedaleko pohádkového Colmaru a okouzlí vůní exotického liči, manga, nektarinek a medu. Další je z BIO vinařství pana Anstotze nedaleko Strasbourgu s téměř omamnou vůní růží, liči, ananasu, banánů a marakuji. Trio doplňuje sladké potěšení z malého vinařství Paula Fahrera z podhradí Haut Koenigsburgu z ručně sbíraných hroznů a směsicí vůní růží a exotického ovoce. Všechna tři vína se vyznačují velmi intenzivním, výrazným aroma a lahodně sladkou ovocnou a kořenitou chutí. Skvělý dárek pro milovnice sladkých vín. Dodáváme v dřevěném boxu pro 3 vína. 

SADA OBSAHUJE:

Skladem - doručení do 2 dnů
1 289 Kč / ks
Kategorie: FRANCOUZSKÉ VÍNO V DÁRKOVÝCH OBALECH
JAKO DÁREK: Kazety vín
BARVA & DRUH: Bílé
? OBSAH CUKRU: Sladké
? VINIFIKACE: Inertní technologie
Apelace: AOC Alsace
Odrůda: 100% Gewurztraminer

Domaine Moellinger - Gewurztraminer Sélection, 2018

Oblíbený sladký alsaský Gewurztraminer s okouzlující vůní exotického liči, manga, nektarinek a růžových květů a chutí medu, žlutých jablek a manga. Víno bylo vyrobeno z ručně sbíraných hroznů a je určeno pro milovníky sladkých vín s výraznou komplexní chutí a vůní. Víno bylo několik měsíců zušlechťováno v tradičním alsaském dubovém sudu. Výborně doprovodí dezerty, thajskou a exotickou kuchyni nebo třeba tradiční francouzské foie gras.

Domaine Anstotz - Gewurztraminer d'Alsace 2019

Oblíbený polosladký alsaský Gewurztraminer z BIO vinařství s okouzlující vůní růží a exotického ovoce - liči, banánů, ananasu a marakuji. V chuti najdeme sladké mango, zralá jablka a med. Závěr je středně dlouhý s příjemnými kořenitými tóny. Víno bylo vyrobeno z ručně sbíraných hroznů a je určeno pro milovníky sladkých vín s výraznou komplexní chutívůní. Výborně doprovodí ovocné nebo čokoládové dezerty nebo thajskou kuchyni.

Domaine Paul Fahrer - Gewurtztraminer, Coteaux du Haut Koenigsbourg, 2018

Okouzlující vůně růží, liči, banánů, manga a medu charakterizuje tento sladký Gewurztraminer z malého vinařství pana Fahrera z vinic pod hradem Haut Koenigsbourg. Sběr hroznů probíhal výhradně ručně, víno kvasilo pouze za pomoci přírodních kvasinek v nerezových kádích, aby si zachovalo své typicky odrůdové vůně. Skvěle doplní dezerty, sýry s modnou plísní nebo třeba asijské sladko-slané pokrmy. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: