CHÂTEAU SAINT MÉRY

logo-vignerons-independantsf4e937c4.vigneron-attente
 

Vinařství pana Richarda Labena najdeme v malé vesničce Marseillette nedaleko Montpellier v Languedocu. V jeho žilách koluje krev osmi vinařských generací spjatých s regionem Minervois - na jeho vinicích najdeme spektrum tradičních odrůd - staré keře ordůdy Grenache Noir byly osázeny v 60.letech minulého století a Merlot o 10 let později - a právě tyto odrůdy jsou základem pro kvalitní a plná vína. Vinifikace při nízkých teplotách dává vyniknout výrazné ovocnosti, respektující zdejší terroir - chudé, kamenité půdy obklopené voňavými keři a bylinkami "garrigue" apelace Minervois.

Vinice vinařství najdeme na hornatých úbočích řeky Aude a Canal du Midi. Zdejší mikro-terrroir je ovlivněn Středozemním mořem, které vzdálené je pouhých 30 km od sídla vinařství. Středomořské podnebí ve spojení s vyšší nadmořskou výškou vinic garantují dokonalou vyzrálost hroznů při zachování svěžesti zdejších vín. Na vinicích najdete různorodé půdy s různě velkými nánosy štěrku a velkých oblázků, smísených s písčitými a jílovitými složkami. 

Minimalistické etikety vinařství přesně vystihují styl a hodnoty pana Richarda Labena - kvalita na nejvyšším místě, pečlivá práce bez okázalosti. O své vinice se stará velmi pečlivě s respektem k místní fauně a flóře - nepoužívá chemické prostředky ani syntetické pesticidy - používá organická hnojiva a s respektem k půdě a volně žijícím zvířatům hledá rovnováhu celého ekosystému. Jeho vína jsou většinou vinifikována bez přidaných siřičitanů. Richard je nositelem dlouhé vinařské tradice, která nejen zavazuje, ale stává se také motorem pro hledání inovací při zachování respektu k přírodě a k tradicím. 

Kontaktní informace:
Adresa: 11800 Marseillette  France
Email: info@saintmery.com
Web: www.saintmery.com
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz