ZAJÍMAVOSTI O VÍNĚ

Zajímají Vás novinky a informace ze světa vína? Rádi se necháte inspirovat? Připravili jsme pro Vás sérii článků, rozdělenou do tematických okruhů - máme pro Vás praktické tipy pro degustaci vín a jejich párování s pokrmy, informace o francouzských vinařských regionech, apelacích či odrůdách nebo zajímavosti o pěstování révy či pití vína ze současnosti či historie. Vyberte si okruh článků, na který máte právě chuť, bavte se a odpočívejte! 
 
Užitečné rady a praktické tipy, které Vám pomohou si správně vychutnat sklenici vína. Najdete zde také články o speciálních typech vín, vadách vína či jejich způsobu výroby. Mimo jiné zde najdete také:
 
 
 
Zajímavosti z francouzských vinic, více či méně slavných apelacích, informace o slastech a strastech francouzských vinařů a mnoho dalšího. Mimo jiné zde najdete také:
 
 
 
 
Užijte se svá vína ještě více - při vhodném párování vín a pokrmů získávají na kvalitě jak vína, tak i pokrmy: nabízejí tak společně opravdu luxusní netušené kulinářské zážitky. Mimo jiné zde najdete také:
 
 
 
 
 
Víte co je to batonáž? Jaké jsou druhy růžových vín nebo jak chutná botrytické víno? Přinášíme sérii článků a zajímavostí o vínech, jejich vlastnostech či výrobě. Mimo jiné zde najdete také:
 
 
 
Může mít střízlivé pití vína pozitivní účinky na zdraví člověka? Je víno dobrým parťákem při našich snahách o hubnutí? V naší rubrice najdete několik článků k těmto tématům. Mimo jiné zde najdete také:
 
 
 
 
 
Sledujeme francouzské časopisy o víně a vybíráme z nich zajímavé články. Dozvíte se třeba jaká vína miloval Napoleon nebo proč je v Rusku šampaňské pouze obyčejným šumivým vínem. Mimo jiné zde najdete také:
 
 
 
VINAŘSKÉ REGIONY FRANCIE

Francie zásobuje svět nepřeberným množstvím vín bezpočtu odrůd, druhů a stylů. Seznamte se s jednotlivými vinařskými regiony, jejich typickými odrůdami, charakteristikami a odlišnostmi - a ochutnávejte, to je ten nejlepší způsob, jak poznat opravdovou Francii zblízka!   Alsasko  Vinice v Alsasku patří rozlohou k těm nejmenším ve Francii a přesto svou originalitou, pěstov...

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz