VÍNEM PROTI COVIDU?

skleničky chablis 295Konečně je to tady! Podle nejnovější studie amerických vědců z Univerzity v Severní Karolině pomáhají polyfenoly, obsažené ve víně, zabránit viru SARS-COV-2 proniknout do buněk člověkaOpět je na světě další potvrzení, že (střídmé!) pití vína pomáhá našemu zdraví - tentokrát je víno dokonce i úspěšným bojovníkem proti tak nebezpečnému viru, jako je  Covid!

Polyfenoly jsou molekuly antioxidantů, které se běžně vyskytují v rostlinách. Podle této studie se dva typy polyfenolů dokázaly doslova přilepit na enzymy ďábelského Covidu a tím zamezily nebo výrazně zpomalily jeho přenos do buněk člověka. Tyto hodné polyfenoly najdeme v hroznovém vínu, kakau, vínu nebo v zeleném čaji.

To je vynikající zpráva, zejména pro nás, zaryté milovníky vín. Udělejme tedy něco pro své zdraví a připijme na zdraví amerických vědců sklenkou dobrého francouzského vína!

Zdroj: https://www.larvf.com/contre-le-covid-19-buvez-du-vin,4721155.asp

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení