CLOS AGUILEM

 

logo-vignerons-independants

Vinařství se rozkládá na 6.7 ha v Languedocu asi 35 km západně od města Montpellier.

Bylo založeno roku 2015 panem Jean-Charles Aufretem a jeho přáteli. Jeho vinice najdeme ve vesnicích Saint Saturnin de Lucian, Saint Guiraud, Ceyras et Arboras, všechny spadají do apelace Terrasses du Larzac.

Hrozny jsou pěstovány a sklízeny v limitovaných množstvích, a díky tomu není půda přetěžována. Vinifikace respektuje integritu hroznů s důrazem na ovocný varietní výraz jednotlivých odrůd, co nejšetrnější extrakci tříslovin tak, aby bylo možno získat plná vína s impozantní persistencí.

Vinařství se nachází v procesu konverze k biologickému hospodaření.

Něco o našem Terroiru:

Náš terroir se skládá ze dvou typů půd: vápenných jílů a štěrkopísků, typických pro Terrasses du Larzac. Název apelace Terrasses du Larzac v Languedocu se stal chráněným označením původu v červnu 2014.

Tato malá vinařská oblast, která se nachází 35 km západně od Montpellier, má dostatek slunce a je ochlazována svěžím větrem, tzv. transmontanem. Vinice jsou umístěny na aluviálním podloží středního údolí Héraultu a vedou po svazích podhůří Causse du Larzac. V půdách najdeme vápenec, břidlici, písek nebo červené půdy (jíly bohaté na oxidy železa). Vinice se nachází ve vyšší nadmořské výšce a jsou dobře zásobovány vodou z dešťových srážek

Tento geoklimatický kontext zajišťuje pomalé dozrávání hroznů. Vína této malé vinařské oblasti se odlišují od jiných vín z Occitanie svojí přirozenou svěžestí. Jsou dobře pitelné a mají dobrý potenciál stárnutí.

Kontaktní informace:
Adresa:
543 rue de la Verrerie, 34500 Beziers, France
Email: exploitation34@epigone.com
Web: https://clos-aguilem.plugwine.com

 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz