CLOS AGUILEM

 

logo-vignerons-independants

Vinařství se rozkládá na 6.7 ha v Languedocu asi 35 km západně od města Montpellier.

Bylo založeno roku 2015 panem Jean-Charles Aufretem a jeho přáteli. Jeho vinice najdeme ve vesnicích Saint Saturnin de Lucian, Saint Guiraud, Ceyras et Arboras, všechny spadají do apelace Terrasses du Larzac.

Hrozny jsou pěstovány a sklízeny v limitovaných množstvích, a díky tomu není půda přetěžována. Vinifikace respektuje integritu hroznů s důrazem na ovocný varietní výraz jednotlivých odrůd, co nejšetrnější extrakci tříslovin tak, aby bylo možno získat plná vína s impozantní persistencí.

Vinařství se nachází v procesu konverze k biologickému hospodaření.

Něco o našem Terroiru:

Náš terroir se skládá ze dvou typů půd: vápenných jílů a štěrkopísků, typických pro Terrasses du Larzac. Název apelace Terrasses du Larzac v Languedocu se stal chráněným označením původu v červnu 2014.

Tato malá vinařská oblast, která se nachází 35 km západně od Montpellier, má dostatek slunce a je ochlazována svěžím větrem, tzv. transmontanem. Vinice jsou umístěny na aluviálním podloží středního údolí Héraultu a vedou po svazích podhůří Causse du Larzac. V půdách najdeme vápenec, břidlici, písek nebo červené půdy (jíly bohaté na oxidy železa). Vinice se nachází ve vyšší nadmořské výšce a jsou dobře zásobovány vodou z dešťových srážek

Tento geoklimatický kontext zajišťuje pomalé dozrávání hroznů. Vína této malé vinařské oblasti se odlišují od jiných vín z Occitanie svojí přirozenou svěžestí. Jsou dobře pitelné a mají dobrý potenciál stárnutí.

Kontaktní informace:
Adresa:
543 rue de la Verrerie, 34500 Beziers, France
Email: exploitation34@epigone.com
Web: https://clos-aguilem.plugwine.com

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení