DOMAINE ANSTOTZ & FILS

logo-anstotz-vignerons-130

Vinařství Domain Anstotz et Fils najdeme 25 km západně od Štrasburku. Rodinné hospodářství sklízelo poprvé hrozny ze svých vinic v roce 1950 a od té doby již čtvrtá generace pokračuje v této vinařské tradici.

Dnes vinařství obdělává 15 ha vinic a od roku 2012 se pyšní certifikátem biologického zemědělství - není to jen gesto pro zvýšení prodejnosti, ale hlavně životní filozofie rodiny Anstotz. Pěstování révy bez pesticidů a herbicidů pro ně znamená jejich osobní angažmá pro ochranu přírody a pro rozvoj biodiverzity. Vinařství pšstuje všech tradičních 7 alsaských odrůd: Sylvaner, Pinot Blanc (Klevner), Riesling, Muscat, Gewurztraminer a Pinot Noir a vyrábí všechny typy vín - od suchých pro sladké výběry nebo šumivé Crémanty. Vinifikace a zrání vín na kvasinkách probíhá ve velkých dubových sudech, jejichž stáří je u těch nejstarších 80 až 120 let. Právě z těchto sudů vznikají nejvíce otevřená a nejvíce aromatická vína.

Vinařství je pravidelně oceňováno na různých soutěžích - zejména jejich rieslingy se pravidelně umisťují na předních místech v prestižním žebříčku Guide Hachette.

Kontaktní informace:
Adresa: 11 rue des Hirondelles, 67310 Balbronn, France
Email:  
Web: www.domaine-anstotz.fr
 
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz