DOMAINE BERTRAND

logo-vignerons-independants

Grands Vins du Beaujolais - Domaine Bertrand - Charentay

Vinařství Domaine Bertrand, které se nachází na úpatí ikonického kopce Colline de Brouilly v srdci regionu Beaujolais, založili v roce 1956 Marcelle & Michel Bertrandovi. Po dvou desetiletích přešlo vedení vinařství na Maryse a Jean-Pierre a v roce 2014 se k nim připojil jejich syn Julien, který je již třetí generací, která pokračuje v rodinné tradici.

Vinařství Domaine Bertrand se nyní rozkládá na 15 hektarech těch nejlepších poloh v Beaujolais, od Charentay až po Juliénas. Nabízí vína, která odrážejí rozmanitost a bohatství jejich terroirů - najdete zde okouzlující Cru Beaujolais z apelací Brouilly, Fleurie, Juliénas a Moulin à Vent, stejně jako červená i bílá vína z apelací Beaujolais a Beaujolais-Villages. S péčí o životní prostředí a s důrazem na udržitelný přístup je vinařství od roku 2020 držitelem certifikátu ekologického zemědělství a certifikátu BIO.

Na jejich vinicích najdeme zejména královskou odrůdu Gamay, stejně jako elegantní Chardonnay. Díky přísné kontrole výnosů, lehkému obdělávání půdy a důslednému monitorování vinařství omezuje zásahy ve vinicích s cílem nabízet vína, která dokonale odrážení místní terroir. Většina vinic vinařství je zatravněná - tím se výrazně zlepšuje struktura půda a usnadňuje rozvoj biologické aktivity. Všechny hrozny jsou sklízeny ručně a díky přísné práci ve vinici a důsledné péči při výrobě různých cuvée, můžeme ochutnat jedinečnost těchto vyhledávaných terroirů v Beaujolais.

V závislosti na apelaci, terroiru a ročníku vinařství uplatňuje vlastní postup výroby vína  - zejména volbu karbonické macerace (s celými hrozny) nebo macerace, podobně jak je tomu u sousedních burgundských vín. Doba macerace se liší podle požadavků apelace. Vína pak zrají v betonových nádržích nebo v dubových sudech. Zrání každého cuvée závisí také na apelaci, terroiru a ročníku - červená vína zrají převážně v betonových kádích a dubových sudech, zatímco bílá a růžová vína zrají v kádích z nerezové oceli. U cuvée, ve kterých jsou zdůrazněny ovocné složky probíhá zrání po dobu 6 měsíců, velká a komplexní vína jsou zušlechťována až 18 měsíců. 

Kontaktní informace:
Adresa: Domaine Bertrand, 350 Rue des Combes, 69220 Charentay, France
Email:
Web:

 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz