Barikový Chenin Blanc & 2 teriny

Svůdně aromatický odrůdový Chenin Blanc z údolí Loiry, který byl zušlechťován v barikových sudech s přitažlivou vůní akátu, exotického liči, meruněk a kandovaného ovoce skvěle ladí s kachní paštikou se smrži nebo s jemně kořeněnou srnčí terině s husími játry, obou vyrobených podle starých tradičních receptur. Podáváme s křupavým toastem.

SADA OBSAHUJE:

1x Terrine de Canard aux Morilles - Kachní terina se smrži
1x Terrine de Chevreuil au Foie de Canard - Delikátní srnčí terina s kachními játry
1x Papírová krabice v přírodním stylu s dřevitou vlnou 

NÁŠ DÁREK PRO VÁS: 

Dárkovou kazetu Vám za symbolickou 1 Kč zabalíme do dekorativního celofánu s atlasovou stuhou! Stačí si vybrat dekor a barvu podle vlastního přání!
Můžeme doručit do:
1.2.2021
do 3 dnů
769 Kč / ks 636 Kč bez DPH
Kategorie: DÁRKOVÉ SETY PRO GURMÁNY
REGION: Francie, Vallée de la Loire
APELACE: AOC Saumur

Domaine des Coutures - L'Etincelle, Saumur Blanc 2016

Vinařství Domaine des Coutures v apelaci Saumur v údolí řeky Loiry se již 6 generací řadí k těm, kteří řadí kvalitu na nejvyšší příčku. Čistě odrůdový Chenin Blanc vyzrával na kvasničných kalech a v dřevěných barikových sudech - díky tomuto způsobu vinifikace najdeme v chuti a vůni květinové tóny akátu, exotického liči, meruněk, koření a kandovaného ovoce. Vhodný k pokrmům z ryb, zeleninovým salátům a světlým grilovaným masům.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

logo-vignerons-independants

Domaine des Coutures 

Vinařství Domaine des Coutures se nachází v srdci přírodního parku Loire-Anjou-Touraine, tj. v centru apelace Saumur-Champigny na břehu Loiry.  Historie vinařství, to je celá sága o rodině, jejíž vášní je vinná réva. Půda, vinice a víno jsou rodinné pilíře už 6 generací. 

Vincent Nicolas vystudoval vysokou školu zemědělskou a poté, co několik let pracoval pro různě veliké společnosti, rozhodl se vrátit do svého rodiště a vyrábět vlastní víno. A zde začíná nová stránka historie Domaine des Coutures.

Vinařství dnes obhospodařuje 15 ha v blízkosti vinařské vesnice Turquant. Viniční parcely jsou v apelaci “Saumur-Champigny” a těží ze své výjimečné geografické polohy - jsou chráněny lesíkem Fontevraud a řekou Loirou, mají vynikající slunečnou polohu a velmi příznivé klimatické podmínky.

Byli to Římané, kdo dal jméno “Champigny”, neboli “champ de feu” (ohnivé pole) tomuto specifickému terroiru pro svůj obdivuhodný mikroklimat. Ale nejen minulost, také současnost ocenila tento jedinečný terroir - právě vinice v Saumur-Champigny byly vybrány, aby reprezentovaly region údolí Loiry na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. 

Terroir je tvořen velmi záhřevnou jílovito-vápenitou půdou na skalách z vyvřelého tufu, který dobře absorbuje zimní srážky a využívá je v letním období. Profilační odrůdou našeho vinařství je Cabernet Franc.

Kontaktní informace:
Adresa:
53 Rue des Martyrs, 49730 TURQUANT, France
Email: contact@domaine-des-coutures.com
Web: http://www.domaine-des-coutures.com