Champagne Benoît Cocteaux

Webová stránka značky: Champagne Benoît Cocteaux

logo vignerons independants pro eshop

Champagne Benoît Cocteaux

Hélène a Benoît Cocteaux jsou vinaři ve vesnici Montgenost na jihu šampaňské apelace Côte de Sézanne. Jejich parcely se nacházejí na slunečných terasách, kde se velmi dobře daří odrůdě Chardonnay - vyrobená vína jsou ovocná, jemná a kulatá. Pro oba jsou důležité zejména zázemí rodinné firmy a hodnoty Sdružení nezávislých vinařů Francie, jehož jsou členy.

"Naše vína jsou symbolem noblesy a know-how, které se po generace předává z otce na syna. V našem emblému je orel, jehož roztažená křídla připomínají širokost a jemnou eleganci našich vín. Naše vína, převážně vyráběná z odrůdy Chardonnay, zrají 2-3 roky ve sklepě a vládnou jim typické znaky terroiru - prosluněných vinic v údolích řeky Aube a Marny"

Na začátku 20.století se pra-pradědeček pan Cocteux se usadil ve vesnici Montgenost na jihu Čhampagne, aby pěstoval víno. Jeho syn Michel Cocteaux vystudoval vinařskou školu, zcela propadl svému povolání vinaře, vybudoval si svůj vlastní sklep a stal se nezávislým vinařem. A jeho syn Benoît Cocteux, který řídí se svou manželkou vinařství dnes, pokračuje v budování vlastní značky pod křídly orla - na prvním místě v jeho hodnotovém žebříčku je kvalita a dokonalé zvládnutí všech procesů při pěstování a výrobě vína.

Jejich největší odměnou je spokojenost jejich zákazníků, kteří vyhledávají radost a potěšení ze sklenky šampaňského.

Kontaktní informace:
Adresa:
11 rue du Château, 51260 Montgenost, France
Email: cocteaux.benoit@orange.fr
Web: http://www.champagnebenoitcocteaux.com/

 

Žádné produkty značky Champagne Benoît Cocteaux nebyly nalezeny...