Château des Roques

Webová stránka značky: Château des Roques

logo-vignerons-independants

Château des Roques
Vinařský areál Château des Roques nedaleko Avignonu je výjimečné místo. Nachází se na místě původní osady z 16.století, kterou tvořila obydlí z nasucho poskládaných kamenů a na místě kaple a zámku, které byly přistavěny v 18.-19.století. Tento zámek, Château des Roques, se svými stoletými platany je dnes zejména úspěšný vinařský podnik, který na svých 38 ha vinic (většinou kamenité vápenito-jílové půdy) pěstuje v rámci apelace Vacqueyras tradiční odrůdy z údolí Rhôny - červené Grenache, Syrah, Mourvèdre a bílé Grenache blanc, VIognier, Bourboulenc a Marsanne. 

Filozofie rodinného vinařství je rozumné hospodaření, využívající přírodních hnojiv, ošetřování vinic adaptované na jejich potřeby, ruční sběr, vše s obrovským respektem k tradicím. Jejich sklep pro zrání vína je přírodní jeskyně, poskytující ideální podmínky jak pro vývoj, tak pro dlouhodobé zrání vín. Školení vína v dubových a barriquových sudech tuto důsledně pečlivou výrobu a skladování vína ještě podtrhuje.

Vinařství pořádá ve svých ojedinělých prostorech nejen degustace svých vín, ale také výstavy a koncerty - vynikající příležitost k poznání jejich vín, která jsou mimo jiné dodávána také do restaurace francouzského Senátu

Kontaktní informace:
Adresa:
774, Route des Roques, 84260 SARRIANS, France
Email: chateau.roques@orange.fr
Web: http://www.chateaudesroques.fr

 

Château des Roques - Cuvée Blanche, 2015
499 Kč / ks

Výrazné, šťavnaté cuvée 4 odrůd s chutí citrusů a hrušek z AOC Côtes de Rhône, výborné k rybám a bílým masům Z...

1705
1 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem